Top
 

Вила Александрос -Ипсос

Вила Александрос -Ипсос

109евра 89евра по лице

Вила Александрос се наоѓа на островот Крф, во излетничкото место Ипсос. Сместена на 400 метри од плажата каде што се наоѓа AБ МАRKET и излегува на средина од улицата во Ипсос. Вилата располага со 2, 3, и 4 креветни студиа. Сите соби се опремени со мини кујна, фрижидер, тоалет и клима уред (се доплаќа 5 евра од ден). Вилата располага со преубав двор. Сите студиа се распоредени на ниско приземје и прв кат, Дрвена двокреветна куќичка која што е во истиот двор, Анекс со 2 и 3 кревета и еден четирикреветен мезонет.Во објектот нема лифт.



                               

Поаѓање Враќање Цена Промо цена
25.05.2024 01.06.2024 109e 89е
01.06.2024 08.06.2026 121e 99е
08.06.2024 15.06.2024 143e 109е
15.06.2024 22.06.2024 143е 109е
22.06.2024 29.06.2024 179е 126е
29.06.2024 06.07.2024 193е 135е
06.07.2024 13.07.2024 231е 175е
13.07.2024 20.07.2024 231е 175е
20.07.2024 27.07.2024 231е 175е
27.07.2024 03.08.2024 231е 175е
03.08.2024 10.08.2024 231е 175е
10.08.2024 17.08.2024 231е 175е
17.08.2024 24.08.2024 231е 175е
24.08.2024 31.08.2024 182е 145е
31.08.2024 07.09.2024 168е 129е
07.09.2024 14.09.202 118е 115е
14.09.2024 21.09.202 118е 99е
21.09.2024 28.09.202 109е 89е
 • Цените во табелата се изразени по лице за 7 ноќевања,
 • Деца до 2,99 години се сместуваат беспалатно и спијат со родителите.
 • Деца до 11,99 години доколку се сместуваат во соба со 2 возрасни лица плаќаат 50% од редовната цена на аранжманот.
 • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
 • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
 •  Секој патник седи според бројот на уплата, доколку сакате да селектирате седиште истото се доплаќа 15 евра од седиште.
 • За сопствен превоз се одземаат 10 евра од цената на понудата

 

 • Тргнување
  25.05.2024
 • Враќање
  28.09.2024
1
ПРВ ДЕН – ПОАЃАЊЕ
Состанок во вечерните часови на ден пред почеток на аранжманот, односно секој петок. Поаѓање кон Остроф Крф со попатни паузи и царински формалности. Предвидено е пристигнување во утринските часови во Ипсос. Сместување во вилата е после 14:00 часот по локално време.
2
ВТОР ДО СЕДМИ ДЕН (ПРЕСТОЈ)
По пристигнувањето и сместувањето, нашиот локален водич ќе одржи инфо состанок, на кој што ќе ги добиете сите потребни информации во врска со Вашиот престој на островот, за самото летувалиште Ипсос, и секако програмата со факултативни излети кои ќе можете да ги одберете во овие 7 дена.
3
ОСМИ ДЕН (ВРАЌАЊЕ
Одјавување од собите до 09:00 часот локално време, и слободно време за прошетка и користење на плажа до договореното поаѓање кон Македонија. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови.
4
Факултативни излети
Посета на плажата Глифада и фабриката Василакис Цена за пакет: 20 евра по лице Палеокастрица Цена за пакет: наскоро... Посета на еден од најубавите заливи на Островот Крф, и воедно во Европа, Палеокастрица. Место каде што ќе уживаме во природните убавини, ќе го посетиме манастирот на Пресвета Богородица, еден од најстарите манастири во Европа, ќе уживаме во една од најчистите води на Јонското море, а целиот ден ќе го заокружиме со преубав панорамски поглед на целиот залив, уживајќи со локалните благи специјалитети, фрапе или коктел, и секако, уживање на базен.

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

– Превоз на дадената релација – 7 ноќевања 8 дена во вила Александрос – Туристички придружник за време на патување и претставник од агенција за време на престој
– Факултативни илзети – Патничко осигурување – Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7  ноќевања која се плаќа задолжително на лице место во објектот) – Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус) – Најдоле од понудата каде што пишува ВАЖНО има повеќе информации во врска со промо цените. – Климата се доплаќа 35 евра од соба за целиот престој на лице место во вилата. Важно Цените се изразени како (промо цени) се исклучиво со целосна уплата и важат до одредена дата.
error: Content is protected !!