Top
 

Интерхотел Сандански 4*

Интерхотел Сандански 4*

263евра по лице

INTERHOTEL SANDANSKI 4*

6 ноќи / 7 дена

25.10-31.10.2021

01.11-07.11.2021

08.11-14.11.2021

15.11-21.11.2021

ИНФО ЗА ХОТЕЛОТ :

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата38°C. Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

Цената на аранжманот изнесува: 16.300,00 денари

 • Дестинација
 • Збирно место
  Битола
 • Тргнување
  25.10, 01.11, 08.11 и 15.11.2021
 • Враќање
  31.10, 07.11, 14.10, и 21.10.2021
Цената на аранжманот изнесува: 16.300,00 денари Цената вклучува:
 • ►6 ноќевања со појадок
 • ►Користење на спа центар
 • ►Сместување во 1/2 Double Deluxe Room ►Автобуски превоз
  Цената не вклучува:
 • ► PCR тест
 • ►Индивидуални трошоци
  Спа центарот вклучува:
 • ►Користење на сауна, парна бања и фитнес центар
 • ►Користење на затворен базен со минерална вода од 33с
 • ►Користење на отворен базен со минерална вода од 33c
 • ►Користење на термален базен со минерална вода 39с
 • ►Лежалки покрај базен

Се патува со пасош и две дози вакцини со поминати 14 дена од втората вакцина или негативен пцр тест не постар од 72 часа

 Напомена : Ве молиме почитувајте ги препорачаните мерки против COVID-19 за Ваша и наша заштита, следете ги препораките и редовно информирајте се од надлежните институции за најновите вести и насоки.

 

 Важни информации:

 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.
 • За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума
 • Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи
 • Ве информираме за новите настани околу Ковид-19 користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет
 • Побарајте Договор за патување
 • Важат Општите услови на Т.А. Интернационал Ана турс Битола (Лиценца А) членка на СКТМ
error: Content is protected !!