Top
 

КРСТАРЕЊЕ ЗАПАДЕН МЕДИТЕРАН -Costa Pacifica

КРСТАРЕЊЕ ЗАПАДЕН МЕДИТЕРАН -Costa Pacifica

699евра по лице

Крстарете по Медитеранот и посетете ги Савона, Барселона и Марсеј со организиран повратен превоз, водич, 5-дневно крстарење и пристанишни такси. Коста Пацифика е брод лансиран во 2009 година, чија изградба е 500 милиони евра.

Бродот е долг 290 метри и има капацитет од 3780 патници за кои се грижи екипаж од 1100 членови.

14 од 17 палуби се достапни за гостите на бродот, со вкупно 1504 кабини за сместување на патници.

Дневно пристигнување на пристаништето / заминување
21.04.2024. Савона, Италија – 18:00 часот
22.04.2024 година. Еден ден на море –
23.04.2024. Барселона, Шпанија 09:00 – 18:00 часот
24.04.2024 година. Марсеј, Франција 08:00 – 18:00 часот
25.04.2024 година. Савона, Италија 08:00 –

 

ВНАТРЕШНА КАБИНА
699€
ПРОЗОРСКА КАБИНА
749€
БАЛКОНСКА КАБИНА
799€

Деца до 18 години, во кабина со две лица со полно плаќање, плаќаат – 199,00 €
Доплата за 1/1 кабина – 249,00 €

 

  • Тргнување
    20.04.2024
  • Враќање
    26.04.2024
1
20.04.2024 Белград / Црна Гора - Савона
Поаѓања од Белград или Црна Гора Патници од Србија Собир на групата во 19:00 часот на автобуската постојка кај Супер Вера во Нов Белград на булевар Милутин Миланковиќ 86А (агол со улица Антифашистичка Борбе). Ноќно возење со автобус низ Хрватска и Словенија кон Италија, со застанувања поради гранични контроли и паузи според потребите на групата. Патници од Црна Гора Собир на групата во 16:00 часот на паркингот кај хотел Принцес во Бар. Ноќно возење со автобус низ Хрватска и Словенија кон Италија, со застанувања поради гранични контроли и паузи според потребите на групата.
2
21.04.2024 Појдовно пристаниште: Савона, Италија
Пристигнување во Савона напладне и качување на бродот Коста Пацифика. Откако ќе ги завршите формалностите за качување и ќе се сместите во кабините, можете да ручате на палубата 9 во ресторанот со шведска маса во Ла Палома
3
22.04.2024 Ден на море
Коста Пацифика нуди многу погодности достапни за патниците: пет ресторани, четири базени (два со подвижен покрив), пет џакузи, теретана, спортски терени за кошарка и одбојка... За најмладите има посебен простор само за нив да играме и да се забавуваме.. Театар на три нивоа, диско, казино, 13 барови и салони, бар за цигари и чоколаден бар кои ќе се погрижат секој момент од крстарењето да биде интересен. Во самото срце на бродот се наоѓа небесната оаза на мирот, луксузниот Самсара Спа на две нивоа. Овој луксузен велнес центар нуди многу можности за релаксација: од сауни и турски бањи, сала за таласотерапија, простор за релаксација, соба за масажа и солариум.
4
23.04.2024 Барселона,Шпанија
Барселона се смета за најатрактивниот град на Медитеранот. Милиони туристи доаѓаат во главниот град на Каталонија во потрага по архитектонските дела на уникатниот Гауди, за да се восхитуваат на неверојатните форми на црквата Саграда Фамилија и зградите Casa Batllo и La Pedrera. Прошетајте по пешачката улица Рамблас и низ готскиот кварт и заљубете се во посебната космополитска атмосфера на овој медитерански главен град.
5
24.04.2024 Марсеј, Франција
Марсеј е вториот по големина град во Франција и едно од најважните пристаништа на Медитеранот. Често се опишува како „Порта кон Ориентот“ поради големото африканско и блискоисточно население. Тоа е град на големи етнички и верски разлики кои се испреплетуваат и прават да се чувствувате како да сте на крстопат на Европа, Африка и Азија. Погледот на градот од ридот на кој се наоѓа катедралата Нотр Дам де ла Гард е спектакуларен, со еден поглед можете да фрлите во историјата од 26 века, заедно со неверојатното синило на морето и небото. Централните улици на градот и Старото пристаниште неодамна се реновирани и сега силно светат.
6
25 - 26.04. Савона - Белград / Црна Гора

Патници од Србија По појадокот, слегување од бродот и продолжување на патувањето со автобус низ Италија, Словенија и Хрватска кон Србија со застанувања поради гранични контроли и паузи според потребите на групата. Во зависност од условите на патиштата и граничните контроли, пристигнување во Белград ноќе/рано наутро. Крај на патувањето. Патници од Црна Гора По појадокот, слегување од бродот и продолжување на патувањето со автобус низ Италија, Словенија и Хрватска кон Црна Гора со застанувања поради гранични контроли и паузи според потребите на групата. Во зависност од условите на патот и граничните контроли, пристигнување во Бар навечер/рано наутро. Крај на патувањето.

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

• Превоз со автобус од висока туристичка класа на релација Белград - Савона - Белград • Туристички водич на наш јазик за време на целото патување и крстарење • 5-дневно крстарење на бродот Costa Pacifica (кабини на бродот со туш/тоалет, клима, сеф, ТВ, фен, крпи), полн пансион со разни јадења, вода и кафе од машина, чај, грицки, базени, џакузи, фитнес центар, диско, театар, разни дневни активности, услуга за качување и истовар на личен багаж • Пристанишни такси во износ од 100 €
Превоз од Македонија-Белград/Црна гора (можност за организиран трансфер од страна на Ана турс Интернационал со доплата) • Индивидуални трошоци • Факултативни излети (Барселона, Марсеј) • Лична потрошувачка (алкохол и сите други пијалоци кои ги нарачувате во бар/ресторан, перална, здравствени третмани и третмани за убавина, фризерски салон, телефонски повици и интернет) • Задолжителна полиса за патничко здравствено осигурување • Бакшишите за персоналот на бродот се задолжителни и се плаќаат на бродот: 44 евра по лице за целото крстарење и 22 евра за деца на возраст од 4 до 14 години (Бродот последователно може да го промени износот на бакшиш)
error: Content is protected !!