Top
 

Крстарење -Источен Медитеран 15 дена – Costa Deliziosa

Крстарење -Источен Медитеран 15 дена – Costa Deliziosa

649евра по лице
Крстарење: 23.11.23. – 7.12.23.

# ден Пристаниште
1 Четврток Дубровник-Хрватска 20:00
2 Петок Бари-Италија 07:00 13:30
3 Сабота Трст- Италија 09:00 17:00
4 Недела Сплит-Хрватска 09:00 17:00
5 Понеделник Крф-Грција 14:00 20:00
6 Вторник Катаколон, Олимпија- Грција 08:00 17:00
7 Среда Хераклион – Грција 09:00 18:00
8 Четврток ден на море
9 Петок Истанбул-Турција 07:00
10 Сабота Истанбул-Турција
11 Недела Истанбул-Турција 17:00
12 Понеделник Измир- Турција 14:00 20:00
13 Вторник Атина- Грција 09:00 17:00
14 Среда ден на море
15 Четврток Дубровник- Хрватска 09:00
15 дена
12+ Години
  • Збирно место
    Дубровник
1

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

Крстарење по програмата, сместување во избраната категорија на кабини, проширен полн пансион (појадок, ручек, вечера, ужина), Капетанска вечера, сите забавни програми и анимации, претстави во театар, влез во казино и дискотека, спортски активности, употреба на фитнес центарот и опрема, користење на базен, џакузи, лежалки,пристанишни такси....
Факултативните излети, лична потрошувачка (алкохолни и сите други видови на пијалоци кои ги порачувате во баровите/ресторанот), услуга на перење на облека, здраствени третмани и третмани за убавина, услуги на фризерскиот салон, телефонски разговори, полиса за здраствено осигурување и бакшиши кои се плаќаат на бродот. 
error: Content is protected !!