Top
 

Хотел Santa Caterina Village 4*

Хотел Santa Caterina Village 4*

1030евра 445евра по лице

  Италија освен што е позната како земја со богата историја, култура, сладолед, пица, лазања и вино, позната е и по совршени брегови…
Нејзините преубави плажи ги оставаат туристите без здив.
На врвот на италијанската чизма, во азурното кристално Тиренско море се наоѓа еднo пријателско калабриско одморалиште, со поглед на кристално чистите води и опкружено со голем, зелен парк…

Во Калабрија , во срцето на заливот Поликастро, во Скалеа, се наоѓа Santa Caterina Hotel Club Village  – Хотел со 4* на сама плажа !!!

Летувањето во Италија е вистински избор за оние кои сакаат да уживаат во врелиот дух на Тиренско море,а со ова поинакво лето ќе сфатите зошто на многумина Италија им е омилената земја.

SANTA CATERINA Village & Beach Resort 4* е туристичкa населба, разположена на самот брег со кристално чистите води на Тиренското море, обиколен со прекрасни зелени паркови. Располага со 379 соби во повеќе категории распространети во две згради. Располага со 4 базени за возрасни и за деца како и водени лизгалки. Спортски терени за кошарка, ракомет, одбојка и други спортски активности. Располага и амфитеатар и организирани дневни и вечерни анимации и културно забавни активности за деца и возрасни.

Плажа:

Располага со огромна сопствена плажа опремена со БЕСПЛАТНИ лежалки, чадори, како и пица бар каде можите да се насладувате на прекрасните пици и ладни пијалоци и коктели. Спасителите се на плажата по цел ден за безбедноста на гостите.

Соби:

Располага со повеќе категории на соби распределени во двата објкти:

СТАНДАРД СОБА: Опремени со централна климатизација, ТВ, балкон, фен за коса

СМАРТ СОБА: Опремени со балкон, бесплатен Wi-Fi, телефон, сеф, мини фрижидер, Full hd LED телевизор од 32 инчи и централизирана клима

 Услуги:

 • Рецепцијата е отворена 24 часа. На разполагање е персонал кој зборува повеќе јазици.
 • Има два големи ресторани на база на ALL INCLUSIVE LIGHT услуга, а посебен дел е наменет за децата и специјално подготвена храна за нив.
 • На територијата на хотелскиот комплекс има 3 бара: на рецепцијата, покрај големиот базен и на плажа .
 • За љубителите на спортот им се нудат: тенис, пинг-понг, одбојка, кошарка,, фудбал, и др..
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Бесплатен забавен детски центар
 • Шопинг центар
 • Медицински пункт
 • Паркинг
 • Дискотека на отворено под звездитеПериод:  10 денови / 7 полни пансиони ( појадок, ручек, вечера) со вклучен пијалокДестинација: Скалеа, Калабрија, ИталијаДатуми на поаѓање:МАЈ: 28.05.2024ЈУНИ: 04.06.2024, 11.06.2024, 18.06.2024, 25.06.2024ЈУЛИ: 02.07.2024, 09.07.2024, 16.07.2024, 23.07.2024, 30.07.2024АВГУСТ: 06.08.2024, 13.08.2024, 20.08.2024, 27.08.2024СЕПТЕМВРИ: 03.09.2024, 10.09.2024, 17.09.2024, 24.09.2024

  ОКТОМВРИ: 01.10.2024

  Цени од:

   

  ЦЕНОВНИК:

  STANDARD ROOM & SMART ROOM
  Цените во табелата се по лице/ Собите се наоѓаат во блок бр.2

  Датуми                        Сместување во

   1/2 соба СТАНДАРД

  Сместување во

   1/2 соба СМАРТ

  Дете до 12 год

  СТАНДАРД

  Дете до 12 год
  СМАРТ
   
  Дете до 16 год

  СТАНДАРАД

  Дете до 16 год

   СМАРТ

  28.05.2024 € 535.00 € 575.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
  04.06.2024 € 550.00 € 595.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
  11.06.2024 € 585.00 € 630.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
  18.06.2024 € 615.00 € 665.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
  25.06.2024 € 640.00 € 690.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
  02.07.2024 € 720.00 € 780.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
  09.07.2024 € 690.00 € 799.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
  16.07.2024 € 770.00 € 845.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
  23.07.2024 € 799.00 € 880.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
  30.07.2024 € 839.00 € 920.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
  06.08.2024 € 885.00 € 1,099.00 € 280.00 € 325.00 € 350.00 € 405.00
  13.08.2024 € 1,030.00 € 1,099.00 € 280.00 € 325.00 € 350.00 € 405.00
  20.08.2024 € 1,030.00 € 1,099.00 € 280.00 € 325.00 € 350.00 € 405.00
  27.08.2024 € 990.00 € 1,050.00 € 280.00 € 325.00 € 350.00 € 405.00
  03.09.2024 € 699.00 € 795.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
  10.09.2024 € 590.00 € 680.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
  17.09.2024 € 535.00 € 630.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
  24.09.2024 € 490.00 € 530.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
  01.10.2024 € 455.00 € 499.00 € 270.00 € 310.00 € 280.00 € 330.00  Вид на превоз

   

1
ДЕН-1. ВТОРНИК
Состанок на групата на претходно договорно место во 13:00 во Скопје, Велес, Прилеп и Битола. Патувањето продолжува кон Грција и пристаништето Игуменица. Гранични форманости. Патување со попатни одмори од околу 4 часа. По пристигнувањето во Игуменица, качување на бродот за Бари. Ноќно пловење кон Бари/ Бриндизи. Околу 9 часа.
2
ДЕН-2. СРЕДА РУЧЕК / ВЕЧЕРА
Пристигнување на пристаништето Бари. По напуштањето на бродот патување кон самиот ресорт кое трае околу 4 часа со 1 попатна пауза. Пристигнување во Скалеа и ресортот. Сместување. Вечера. Ноќевање.
3
ДЕН-3. ЧЕТВРТОК ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА
Појадок.  Слободно време за запознавање со ресортот и уживање во кристалните води на Тиренското Море. Вечера. Ноќевање.
4
ДЕН-4. ПЕТОК ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА
Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.
5
ДЕН-5. САБОТА ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА
Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.
6
ДЕН-6. НЕДЕЛА ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА
Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.
7
ДЕН-7. ПОНЕДЕЛНИК ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА
Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.
8
ДЕН-8. ВТОРНИК ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА
Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.  
9
ДЕН-9. СРЕДА ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА
Појадок. Напуштање на собите до 10.00 часот. Багажот се одлага во просториите наменети за чување на багажот. Во 13.00 часот заминување кон Бари. По пристигнувањето посета на Црквата на Свети Никола чии мошти почиваат тука. Слободно време за прошетка низ Бари до времето за качување на брод во 22.00 часот. Ноќна пловидба кон Игуменица.
10
ДЕН-10. ЧЕТВРТОК ИГУМЕНИЦА – МАКЕДОНИЈА
Пристигнување на пристаништето во Игуменица.Напуштање на бродот. Заминување кон Македонија со попатни одмори и гранични формалности.

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е  ВКЛУЧЕНО:
 • Автобуски превоз Скопје – Битола – Игуменица – Бари – Скалеа – Бари – Игуменица – Битола - Скопје
 • Бродски превоз Игуменца – Бари - Игуменица
 • 7 полни пансиони на база традиционална италианска кујна (шведска маса) за појадок, ручек и вечера
 • Вклучен пијалок за време на ручеците и вечерите ( сода, вода, бело и црвено вино)
 • Чадори и лежалки на плажа БЕСПЛАТНО
 • 4 базени од кои 1 со тобогани
 • Дневни и вечерни забави
 • Бесплатен Wi-Fi интернет во собите и заедничките простории
 • Спортски занимации – тенис, кошарка, фудбал и одбојка
 • Туристичко место, погодно за фамилии со деца
 • Сопстествен парк,
 • Голем број на продавници во близина на хотелот
 • Претставник од страна на Ана Турс за време на патувањето од и до хотелот
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
 • Туристичка такса за време на целиот престој 15 € по лице се плаќа во автобус
 • Задолжително патувачко осигурување ( 300,оо денари)
 • Останати неспоменати услуги
 • За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот; ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА:Менаџментот на хотелот го задржува правото да прави секакви спонтани измени во наведената концепција на комплексот поради метеоролошки услови и други измени и без претходна најава.
 • Климата е вклучена во цената;
 • Собите се преземаат во 15:00 часот, а се напуштаат во 10:00 часот по локално време;
Попусти:
 • За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!
Плаќање:
 • Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
 • Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 20 дена пред поаѓање;
 • За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.
 

Дополнителни екскурзии:

error: Content is protected !!