Top
 

AПАРТМАНИ ЗЕЦ

AПАРТМАНИ ЗЕЦ

по лице

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..
AПАРТМАНИ ЗЕЦ – Будва
(Guest House Zec)
Апармани Зец во Будва се наоѓаат на 600м од словенска плажа и 850м од Старио град. Вилата располага со убави конфорни двокреветни и трокреветно соби. Секоја соба има сопствено купатило, клима, тв, фрижидер, електричен бокал за кафе/чај и тераса. Во самиот објект има ресторан каде се служи појадокот – шведска маса. Вилата располага и со бесплатен интернет.

Цените се по лице за 9ноќевања со појадок и превоз по лице

– прво дете до 12год во 1/3соба, -20% попуст
– второ дете до 12год во 1/3 соба, -50% попуст

-намалување за патување со сопствен превоз-10евра по лице
-во цената не е вклучена туристичка такса

смена период апартмани зец
1 29.06 – 08.07 320
2 08.07 – 17.07 330
3 17.07 – 26.07 350
4 26.07 – 04.08 350
5 04.08 – 13.08 350
6 13.08 – 22.08 340
7 22.08 – 31.08 330
8 31.08 – 09.09 320
9 09.09 – 18.09 290

– Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

1

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

error: Content is protected !!