Top
 

Apart Hotel Orbilux

Apart Hotel Orbilux

25евра по лице

Хотелот Орбилукс, се наоѓа на 600 метри оддалеченост од ски центарот во Банско и 1,5 км од стариот град Банско. Тој нуди загреан базен, ресторан со зимска градина и бесплатен интернет.

Некои од модерните апартмани и студија имаат комплетно опремена кујна со прибор, фрижидер и простор за јадење. Балкон и сателитска ТВ се вклучени во секоја соба. Некои од собите имаат и машина за перење.

Пространиот спа центар во хотелот Орбилукс вклучува сауна и парна бања. Современ фитнес центар и масажи се исто така достапни.

Ресторанот на Апарт Орбилукс служи традиционална бугарска кујна, сезонски јадења и мени за деца.

Децата исто така можат да се забавуваат во просторијата за игри а професионална грижа за деца е достапна на барање.

Хотелот има подземен паркинг, додека ски опремата може да се чува во посебен простор.

HB од 25 евра по лице
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.
 
 • --15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019,  СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 22.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.12.2019
 • ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЖЕЧКИ ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 27.12.2019-03.01.2020
 
ORBILUX 3* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A 01.12.2019 19.12.2019 C 20.12.2019 26.12.2019 B 27.12.2019 07.01.2020 D 08.01.2020 23.01.2020 C 24.01.2020 24.02.2020 A 25.02.2020 31.03.2020
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 41.8 51.7 85.8 41.8 51.7 41.8
2 Возрасни лица 50.6 63.8 110 57.2 63.8 50.6
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 41.8 51.7 85.8 41.8 51.7 41.8
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 50.6 63.8 110 57.2 63.8 50.6
2 Возр +1 Дете (3-12,99) 63.25 79.75 137.5 71.5 79.75 63.25
1-BED ROOM APARTAMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 59.4 77 123.2 68.2 77 59.4
3 Возрасни лица 78.1 101.2 161.7 91.3 101.2 78.1
4 Возрасни лица 96.8 125.4 200.2 114.4 125.4 96.8
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 59.4 77 123.2 68.2 77 59.4
2 Возр +1 Дете (3-12,99) 74.25 96.25 154 85.25 96.25 74.25
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 59.4 77 123.2 68.2 77 59.4
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 74.25 96.25 154 85.25 96.25 74.25
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 89.1 115.5 184.8 102.3 115.5 89.1
3 Возр +1 Дете (0-2,99) 78.1 101.2 161.7 91.3 101.2 78.1
3 Возр +1 Дете (3-12,99) 92.95 120.45 192.5 108.35 120.45 92.95
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 96.8 118.8 211.2 110 118.8 96.8
5 Возрасни лица 115.5 143 249.7 133.1 143 115.5
6 Возрасни лица 134.2 167.2 288.2 156.2 167.2 134.2
4 Возр +1 Дете (0-2,99) 96.8 118.8 211.2 110 118.8 96.8
4 Возр +1 Дете (3-12,99) 108.9 133.65 237.6 123.75 133.65 108.9
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 96.8 118.8 211.2 110 118.8 96.8
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 108.9 133.65 237.6 123.75 133.65 108.9
4 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 121 148.5 264 137.5 148.5 121
5 Возр +1 Дете (0-2,99) 115.5 143 249.7 133.1 143 115.5
5 Возр +1 Дете (3-12,99) 127.6 157.85 276.1 146.85 157.85 127.6
RELEASE DAYS 7//7 7//10 14//28 7//10 7//10 7//7
 
 • Во цената е вклучено: употреба на спа центар, базен, сауна, парна бања, џакузи, ски гардероба, транфер до гондолата, надворешен паркинг.
 • Божиќна вечера (незадолжителна ) = 30еур возрасно лице, 15еур дете од 3-12,99год
 • Новогодишна вечера (задолжителна) = 55еур возрасно лица, 27еур дете од 3-12,99год
 
 • Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат!
 
 • ДОПЛАТИ:
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год не плаќа такси ниту услужна такса
 
 • Политика на отказ на резервација:
 • Доцен отказ: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.
 • Не појавување во хотел: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!