Top
 

Astera Apartment Tourist Complex & Spa

Astera Apartment Tourist Complex & Spa

36евра по лице

Астера Банско Апартмани и СПА се наоѓа на само 200 метри од лифтот за гондолата во Банско и нуди комплетно опремен спа центар, ски бар и бесплатен Wi-Fi. Исто така хотелот е опремен со  куглана.

Сите соби и апартмани имаат кабловска телевизија и бања. Некои од нив имаат балкони со прекрасен планински поглед и кујна.

Гостите на Астера Банско можат да се релаксираат во лоби барот или ресторанот, кој нуди меѓународна и традиционална бугарска кујна.

Спа центарот на Астера нуди физиотерапија, како и третмани со ароматерапија на барање. Исто така, достапна  е и теретана, топла када, пештера во вода, детско игралиште, качување по ѕидот над базенот, парни бањи и сауни.

HB од 36 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  Astera Apartment Tourist Complex & Spa
 • 15% Попуст за резервации направени до 31.10.2019, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2020 10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2020
 
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.
 
Тип на сместување 01.12.2019 - 22.12.2019 01.03.2020 - 15.04.2020 HB 23.12.2019 - 27.12.2019 11.01.2020 - 29.02.2020 HB 04.01.2020 - 10.01.2020 HB 28.12.2019 - 03.01.2020 HB
По лице во двокреветна соба 36.50 € 46.50 € 49.50 € 77.00 €
Еднокреветна соба 48.50 € 62.00 € 72.00 € 109.00 €
По лице во едноспален Апартман 55.50 € 68.50 € 77.50 € 98.00 €
По лице во двоспален Апартман 65.50 € 79.50 € 88.50 € 108.00 €
 
 • Генерални услови:
 
 • Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.
 • EB попустот и промоциите НЕ се комбинираат
 • Не сите соби се во главната зграда. Некој од собите не се поврзани со топла врска со главната зграда.
 • Интернет во собите се плаќа – 2лева за 24 часа или 12 лева 1 недела.
 • Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна
 • -Бебешко креветче – бесплатно
 • Новогодишна вечера (задолжителна) 80еур возрасен, 40еур дете од 2-12,99год
 • Божиќна вечера (незадолжителна) 40еур возрасен, 20еур дете од 2-12,99год
 • Доплата за цел пансион 9еур на ден по лице, 5еур дете од 2-11,99год.
 • Доцен отказ на резервација – 1 ноќевање пенали,
 • No-Show – 1 ноќевање пенали
 
 • Новогодишниот период – нерефундабилен. 100% пенали за новогодишниот и божиќниот период.
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!