Top
 

Borovets Hills Ski & Spa

Borovets Hills Ski & Spa

39евра по лице

Хотелот Боровец Хилс Ски и Спа се наоѓа во мирно подрачје на Боровец на 2 минути пешачење од скијачките падини на Јастребец. Обезбеден е бесплатен шатл до Гондолата.

Хотелот располага со пространи соби со ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет пристап и услуга во соба. Бањата и тоалетот се одвоени.

Хотелот располага и со затворено и отворено детско игралиште, простор за складирање на ски опрема.

Користење на базен, парна бања, топла када, фитнес центар, сауна и солена соба се на располагање за гостите за хотелот.

HB од 39 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  Borovets Hills Ski & Spa
https://anatours.com.mk//www.borovetshills-bg.com/     -5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2019  
Тип на сместување 01.01.2020 - 18.01.2020 09.02.2020 - 22.02.2020  HB 28.12.2019 - 31.12.2019 HB 19.01.2020 - 08.02.2020      23.02.2020 - 29.02.2020    HB 10.12.2019 - 27.12.2019     01.03.2020 - 30.04.2020 HB
По лице во двокреветна соба  60.00 € 102.00 € 49.00 € 40.00 €
Деца до  11.99 г. на додатно легло 24.50 € 41.00 € 18.00 € 16.00 €
Деца до 11.99 г. на додатно легло 37.00 € 61.00 € 30.00 € 24.00 €
Возрасен на додатно легло 42.50 € 71.00 € 35.00 € 28.00 €
Студио за 2 возрасни    142.00 € 224.00 € 113.00 € 89.50 €
Деца до  11.99 г. на додатно легло 28.50 € 45.00 € 22.00 € 18.00 €
Деца до  11.99 г. на редовно легло 70.50 € 112.00 € 56.00 € 45.00 €
Возрасен на додатно легло 50.00 € 78.00 € 39.00 € 31.00 €
 Апартман за                       2 возрасни  154.50 € 239.50 € 127.50 € 102.00 €
Деца до 11.99 г. на додатно легло 31.00 € 48.00 € 26.00 € 20.00 €
Деца до  11.99 г. на редовно легло 77.00 € 119.00 € 63.00 € 50.00 €
Возрасен на додатно легло 54.00 € 83.00 € 44.00 € 36.00 €
Апартман Lux                  (4 возрасни) 232.00 € 403.00 € 188.00 € 151.00 €
Деца до  11.99 г.  на додатно легло 23.50 € 40.00 € 19.00 € 15.50 €
Возрасен на додатно легло 40.00 € 69.00 € 32.00 € 22.00 €
Еднокреветна соба  85.00 €  - 69.00 € 56.00 €
   
 • Во цената е вклучено: Појадок и вечера, употреба на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, ски бус, сеф и интернет, паркинг.
 
 • Попустот за рана резервација НЕ може да се комбинира со Промоциите.
 • Новогодишната вечера е зазолжителна – 80еур возрасен, дете од 4-11,99год – 35еур
 • Бебешко креветче – бесплатно
  Политика на отказ: Доцен отказ – 1 ноќевање пенали, не појавување во хотел – 1 ноќевање пенали.  
 • Доплати:
 
 • Задолжителна туристичка такса по 1еур на ден по лице, бебе до 1,99год – не плаќа
 • Задолжителна услужна такса по лице, еднократна за цел престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур
  ОСТАНАТИ УСЛОВИ : Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!