Top
 

Крстарење Среден Медитеран- Costa Deliziosa

Amazing Tour

Крстарење Среден Медитеран- Costa Deliziosa

349евра по лице

COSTA DELIZIOSA – ИСТОЧЕН МЕДИТЕРАН
Поаѓања од ДУБРОВНИК 16.11.2023-23.11.2023
Програма:

Ден Пристаниште Пристигнување Испловување
1 Дубровник , Хрватска 20:00
2 Бари, Италија 07:00 13:30
3 Трст, Италија 09:00 17:00
4 Сплит, Хрватска 10:00 18:00
5 Котор, Црна Гора 07:00 13:00
6 Катаколон,Олимпија,Грција 12:00 18:00
7 Крф,Грција 08:00 18:00
8 Дубровник, Хрватска 09:00

Ц Е Н И по лице oд 349 еур

ВО ЦЕНАТА НА КРСТАРЕЊЕТО Е ВКЛУЧЕНО:

Крстарење по програмата, сместување во избраната категорија на кабини, проширен полн пансион (појадок, ручек, вечера, ужина), Капетанска вечера, сите забавни програми и анимации, претстави во театар, влез во казино и дискотека, спортски активности, употреба на фитнес центарот и опрема, користење на базен, џакузи, лежалки,пристанишни такси….

ВО ЦЕНАТА НА КРСТАРЕЊЕТО НЕ Е ВКЛУЧЕНО: 

Факултативните излети, лична потрошувачка (алкохолни и сите други видови на пијалоци кои ги порачувате во баровите/ресторанот), услуга на перење на облека, здраствени третмани и третмани за убавина, услуги на фризерскиот салон, телефонски разговори, полиса за здраствено осигурување и бакшиши кои се плаќаат на бродот. 

 

8 дена
12+ Години
  • Додатни информации
    Casual, comfortable athletic clothing, hiking shoes, hat and light jacket.
  • Вклучено
    Крстарење Среден Медитеран- Costa Deliziosa
1
Day 1: Departure
2
Day 2: Adventure Beggins
3
Day 3: Historical Tour
4
Day 3: City Tour
5
Day 5: Return

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

error: Content is protected !!