Top
 

Festa Chamkoria

Festa Chamkoria

25евра по лице

Хотелот Феста Чамкорија се наоѓа во ски-центар Боровец, меѓу убавите вековни борови шуми. Хотелот е оддалечен 1200 m од скијачкиот центар Боровец и гондолата. Хотелот е совршен избор за семеен одмор или романтичен викенд на планина.

Сите соби се опремени со: сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, сеф, бања со туш, фен, централно греење, клима уред. Некои соби имаат балкони. Јуниор апартманите имаат спална соба, одделена од дневниот престој со витрина за ТВ. Апартманите имаат една спална соба и дневна и бања со када.

Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, велнес, физикална терапија, фитнес, масажа, сауна, интернет, факс, сеф, менувачница, ски остава, ски градина.

HB од 25 евра по лице
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.
 
 • -10% Попуст за резервации направени до 30.10.2019, со целосна уплата до 05.11.2019
 
Тип на сместување 01.12.2019 - 20.12.2019 HB 21.12.2019 - 27.12.2019 HB 28.12.2019 - 01.01.2020 HB 02.01.2020 - 13.01.2020 HB 14.01.2020 - 25.01.2020 HB 26.01.2020 - 15.02.2020 HB 16.02.2020 - 04.03.2020 HB 05.03.2020 - 09.04.2020 HB
По лице во двокреветна 25.00 € 38.50 € 75.00 € 45.00 € 40.00 € 46.00 € 37.50 € 29.50 €
Еднокреветна соба 38.00 € 58.00 € 108.50 € 65.00 € 57.00 € 67.00 € 53.50 € 45.00 €
По лице во Junior Апартман 30.00 € 45.00 € 83.00 € 51.50 € 46.00 € 52.50 € 42.00 € 35.00 €
По лице во Апартман 34.00 € 51.50 € 97.00 € 61.50 € 54.00 € 63.00 € 50.00 € 41.00 €
    Во цените е вклучено: употреба на базен, сауна, парна бања, релакс зона, интернет низ целиот хотел, паркинг, превоз до гондолата по распоред.
 • Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат. Промоциите стапуваат на важност од кога ке помине периодот за рана резервација т.е Попустите.
 • Новогодишната вечера и Божиќната вечера се задолжителни.
 • Новогодишна вечера – 50еур возр лице, 25еур дете од од 3-12,99год
 • Божиќна вечера – 25еур возр лице, 12еур дете од 2-12,99год
 • Минимум престој 3 ноќевања, за Новогодшниот период 5 ноќевања.
  Политика на отказ:
 • Доцен отказ во сезона: А, Б, Д, Г, Ф, Е – 1 ноќевање пенали, Ц – 100% пенали
 • Непојавување во хотел 2 ноќевања пенали, Ц-сезона – 100% пенали.
  -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси  
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ : Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
error: Content is protected !!