Top
 

Festa Winter Palace Hotel

Festa Winter Palace Hotel

44евра по лице

Хотелот Феста Винтер Палас е луксузен хотел со 5 везди , во подножјето на планинскиот комплекс Рила, само 100 метри од жичарницата и скијачките падини. Се одликува со затворен базен.

Големиот центар за релаксација со базен, сауна, парна соба, фитнес објекти и разни видови масажи е идеален за одмор после скијачкиот ден.

Пространите соби и апартмани имаат балкони со планински погледи. Хотелот нуди 2 ресторани и 2 барови.

Бесплатен интернет е достапен во целиот хотел.

HB од 44 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  Festa Winter Palace Hotel
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019
 
Тип на сместување 01.12.2019 - 20.12.2019 05.03.2020 - 09.04.2020 HB 21.12.2019 - 27.12.2019 HB 28.12.2019 - 01.01.2020 HB 02.01.2020 - 13.01.2020 HB 14.01.2020 - 25.01.2020 HB 26.01.2020 - 15.02.2020 HB 16.02.2020 - 04.03.2020 HB
По лице во двокреветна Deluxe 44.00 € 59.00 € 108.50 € 70.00 € 59.00 € 69.00 € 56.50 €
По лице во  Junior Апартман 51.50 € 68.00 € 125.00 € 80.50 € 67.00 € 79.50 € 64.00 €
По лице во Апартман 55.00 € 74.00 € 136.50 € 87.00 € 73.00 € 86.00 € 68.00 €
Двокреветна соба за 1 возрасен 67.00 € 88.00 € 216.00 € 126.50 € 88.00 € 124.00 € 85.00 €
          Во цените е вклучено: појадок и вечера, употреба на Спа центар со релакс зона, сауна, парна бања, внатрешен базен, шок тушеви и интернет низ целиот хотел.   Доплати:
 • -Паркинг -10лева на ден / ограничен број на места
 • -Новогодишна вечера задолжителна: 80еур возрасен, 40еур дете од 3-12,99год
 • -Божиќна вечера задолжителна: 35еур возрасен, 15еур дете од 3-12,99год
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • Минимум престој од 3 ноќевања, освен за Новогодишниот период од 5 ноќевања.
 • Бебешко креветче – бесплатно, и на барање, доколку е расположливо.
  ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:
 • Сезона А, Б, Е, Ф Г и Х, доцен отказ – 1 ноќевање пенали
 • Сезона Ц – 100% пенали
 • Истото е важечко и за не појавување во хотел.
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ : Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
error: Content is protected !!