Top
 

Grand Royale Apartment Complex & Spa

Grand Royale Apartment Complex & Spa

27евра по лице

Традиционален архитектонски стил, добра локација, пространи и удобни простории, ресторан, бар, услуга во соба, Интернет, салата, билијард, бањата, квалитетна услуга. Идеален хотел за удобен семеен одмор. Одалечен е 600м од најблиската жичара и 1.300м од центаот на Банско.

Собите се опремени со дрвени подови и се опремени со електричен бокал, микробранова, кабловска телевизија и мини бар. Сите соби имаат балкон.

Гранд Ројал на своите гости им нуди затворен базен, различни видови на сауни, топла када, парна бања, просторија за релаксација и детско игралиште. Бесплатен WiFi е достапен во целиот хотел.

Ресторанот  на хотело нуди избор на интернационална кујна.

Овозможен е бесплатен ски шатл до падините на ски-областа Банско. Бесплатен паркинг е достапен во комплекс Гранд Ројал.

HB од 27 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  Grand Royale Apartment Complex & Spa
 • Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база ПОЛУПАНСИОН
 • Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд
 
 • --10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.3019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.12.2019
Тип на сместување 27.12.2019 - 04.01.2020 HB 05.01.2020 - 11.01.2020 BB 01.12.2019 - 26.12.2019 12.01.2020 - 10.03.2020 BB 11.03.2020 - 10.04.2020 BB
Студио за 2 лица 116.00 € 74.00 € 60.00 € 54.00 €
Апартман за 2 лица 121.00 € 78.00 € 67.00 € 58.00 €
Двоспален Апартман за 4 лица 224.00 € 140.00 € 112.00 € 101.00 €
Доплата за полупансион N/A 9.00 €
 
 • Генерални услови:
 • Резервации со рано букирање и промоциите можат да се комбинираат
 • Новогодишната вечера и Божиќната се задолжителни.
 
 • Во цената е вклучено:базен, парна бања, арома сауна, релакс зона, паркинг доколку има слободни места, детски клуб, ски гардероба, транфер до гондолата, интернет во заедничките простории и собите!
 • За Новогодишниот период, резервациите мора да бидат на база Полупансион
 • Новогодишна вечера – задолжителна – 75еур возрасен, и 38еур дете од 3-12,99год
 • Божиќна вечера – задолжителна – 15еур возрасен и 8еур дете од 3-12,99год
 • Бебешко креветче – бесплатно на барање
 
 • За резервации направени со ран букинг, не може да се прават никакви промени , ниту име, ниту датум и истите ке бидат наплатени со 100% пенали.
 • Отказ на резервација направена со ран букинг подложи на- 100% пенали на целиот аранжман, без разлика која  е причината за отказ.
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!