Top
 

Hot Springs Medical & Spa

Hot Springs Medical & Spa

53евра по лице

Нов, модерен туристички комплекс лоциран во еколошки чиста планинска област. Комплексот се состои од главна хотелска зграда и луксузни вили.

Хотелот се наоѓа на 5км од Банско и располага со  затворен и отворен базен со минерална вода и хидромасажи. Спа центарот на гостите им нуди сауна, парна бања, турска бања.

Собите на хотелот имаат балкони со планински поглед. Опремени се со ТВ, минибар, сеф, приватно купатило, бањарки, папучи и фен.

Доручек со континентална, американска и вегетаријанска храна е достапен секој ден во хотелот. Органскиот зеленчук и јајцата се служат од фармата на имотот.

Бесплатен WiFi е достапен на сите места во хотелот. Бесплатен паркинг, детски базен, клуб за деца и игралиште на отворено се на располагање на гостите.

 • Дестинација
 • Вклучено
  Hot Springs Medical & Spa
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.
 • ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 20.12.2018, ПОПУСТ ОД 15% ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА И ПОВЕЌЕ
 • ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 20.12.208, ПОПУСТ ОД 10% ЗА МИНИМУМ 3 ИЛИ 4 НОЌЕВАЊА
 • СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ВАЛИДНА ОД 23.09.2019 до 19.12.2019, 4=3 НОЌЕВАЊА (ПРЕСТОЈУВАШ 4, ПЛАЌАШ 3)
 
HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Период Денови ДБЛ комфорт ДБЛ ексекутив Алпине Студио Јуниор Свит
08.09-28.11.2019 Петок & Сабота 63.7 68.2 75 88
Недела & Четврток 53 56 64 77
29.11.-19.12.2019 Петок & Сабота 63 68 75 88
Недела & Четврток 53 56 64 77
05.01-07.03.2020 Недела & Четврток 61 63 71 78
Петок & Сабота 73 76 83 92
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА 20% ПОПУСТ ОД ЦЕНАТА НА СОБА
МИНИМУМ ПРЕСТОЈ ЗА ВИКЕНД Е 2 НОЌЕВАЊА
ДОПЛАТИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН:
ВАЛИДНО ЗА СИТЕ СОБИ И СИТЕ СЕЗОНИ Дете од 0-5.99год на регуларно легло сместено со 1 возр. лице Бесплатно
Дете од 0-5.99год на екстра легло Бесплатно
Дете од 6-11.99год на регуларно легло сместено со 1 возр. лице 25% попуст од цената на лице во двокрев. капацитет
1во Дете од 6-11.99год на прво екстра легло 29
2ро Дете од 6-11.99год на второ ексра легло 19
3то Возр / 1во Дете од 12+ год на прво екстра легло 37.5
3то Возр / 2ро дете од 12+ год на второ екстра легло 29
Капацитет по соби ДБЛ комфорт ДБЛ ексекутив Алпине Студио Јуниор Свит
Број на гости 2+0 2+1 2+2 2+2
ПАКЕТИ
Одмор За 5 и повеќе ноќевања, се одобрува 15% попуст на целиот престој
Пакет -10% За 3 и 4 ноќевања , се одобрува 10% попуст на целиот престој
 
 • Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.
 • Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.
 • Доплати:
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден 1еур
 • Политика на отказ на резервација: 
 • – до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21  дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.
error: Content is protected !!