Top
 

Hotel Rila

Hotel Rila

50евра по лице

Сместен е на почетокот на ски-патеките и на само 200 метри од гондолата, хотелот Рила Боровец нуди амбиент во алпски стил, велнес центар и неколку ресторани.

Спа центарот на хотелот вклучува базен од 25 метри, 2 кади, теретана и простории  за релаксација. Простор за складирање на ски опрема е достапен како и бесплатен интернет низ целиот хотел. На рецепција во хотелот може да се купи ски – пас а исто така има и школи за скијање.

Хотелот Рила нуди организирани екскурзии со квалификувани планински водичи и други активности како што се планински велосипедизам, јавање коњи и риболов.

HB од 50 евра по лице
 • Вклучено
  Hotel Rila
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
   
Тип на сместување 27.12.2019 - 04.01.2020 15.02.2020 - 21.02.2020 HB 25.01.2020 - 14.02.2020 HB 05.01.2020 - 24.01.2020 22.02.2020 - 07.03.2020 HB 13.12.2019 - 26.12.2019 08.03.2020 - 14.03.2020 HB 15.03.2020 - 12.04.2020 HB
Минимален престој 5 ноќевања 4 ноќевања 4 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања
По лице во Signature двокреветна соба Resort view 119.00 € 96.00 € 83.00 € 70.50 € 50.00 €
Еднокреветна Signature соба            Resort view 179.00 € 146.00 € 125.00 € 105.00 € 70.50 €
По лице двокреветна соба  Signature          Slope view 124.00 € 102.00 € 88.00 € 76.00 € 56.00 €
Еднокреветна соба Signature   Slope view 190.00 € 157.00 € 136.50 € 117.50 € 81.50 €
По лице во двокреветна соба Superior Resort view 119.00 € 96.00 € 83.00 € 70.50 € 50.00 €
По лице во  Family соба          Resort view 119.00 € 96.00 € 83.00 € 70.00 € 50.00 €
по лице во двокреветна соба Superior Interconnecting Resort view 119.00 € 96.00 € 83.00 € 70.00 € 50.00 €
Еднокреветна соба Superior   Resort view 179.00 € 145.50 € 124.00 € 105.00 € 70.00 €
По лице во двокреветна Superior Slope view 124.00 € 102.00 € 88.00 € 75.50 € 55.00 €
По лице во Family соба          Slope view 124.00 € 102.00 € 88.00 € 75.50 € 55.00 €
По лице во двокреветна  Superior room Interconnecting Slope view 124.00 € 102.00 € 88.00 € 75.50 € 55.00 €
Еднокреветна  Superior       Slope view 190.00 € 157.00 € 136.50 € 117.50 € 83.00 €
Deluxe Suite Resort view     (2 возрасни) 358.00 € 291.00 € 252.00 € 213.00 € 141.00 €
Deluxe Suite Slope view       (2 возрасни) 386.00 € 313.50 € 274.00 € 235.00 € 166.00 €
3-то возрасно лице во  Deluxe Suite 59.00 € 48.00 € 41.00 € 35.00 € 29.50 €
  Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, крио зона, турска бања, парна бања, wi-fi, паркинг (доколку има слободни места) бесплатено чување на ски опрема и фен за сушење на ски чизми.
 • Промена на имиња или промена на резервација со Попуст за рано букирање – не е дозволена. Исто така попустот е ограничен за лимитиран број на соби.
 • Baby cot – Без доплата
 • Строго е забрането да се носи ски опрема и чизми за скијање во собите, сета се остава во депото на ски оставата на 1ви спрат.
  Доплати:
 • Задолжителна Новогодишна вечера – 90еур возрасно лиле / 40еур дете од 2-11,99год
 • Незадложителна Божиќна вечера – 40еур возрасно лице / 20еур дете од 2-11,99год
  -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси   Откази на резервации кои не подлежат на казнени пенали: A -до 7 дена, B – до 30 дена, C и D – 10 дена, E – до 57 дена пред пристигнување.
 • Откази на резервации по предвидениот рок: A, C, D, E – казнени пенали во вредност од 2 ноќевања, B – 100% од сумата.
 • No show: 100% од сумата
  Отказ на резервации кој се направени до РАНО букирање:
 • До 30дена пред пристигање – без пенали, 29-8дена пред пристигање – 2 ноќевања пенали. Од 6-0 дена пред пристигање, не појавување или порано заминување од хотел – 100% задршка.
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ : Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
error: Content is protected !!