Top
 

Kempinski Hotel Grand Arena

Kempinski Hotel Grand Arena

77евра по лице

Уникатен хотел во Бугарија, сопственост на групата Кемпински. Сместен е во близина на гондолата со директен пристап до ски-гондолата. Луксузни соби, ресторани, барови, Wi-Fi низ целиот хотел, реновиран е во 2018 година. Спа центар од 1200 м2 (затворен и отворен базен, арома парна бања, ледена соба, амам, финска сауна, био сауна). Идеално место за ексклузивен зимски одмор.

СПА центарот има уникатни термички капацитети на светската водечка германска компанија Клафс, вклучувајќи автентична финска сува сауна, растителна сауна од последната генерација, иновативен санариум, инфраред кабина, две тушеви за топло-ладен контраст, дигитален детокс, арома парна бања и лакониумска клупа со самостојно загревање.

Тој исто така нуди еден затворен и два отворени базени, детски базен, топла када за затворен и отворен простор, фитнес центар опремена со најнови апарати Technogym и уникатна снежна соба.

Семејно пријателскиот хотел Кемпински Гранд Арена има  Детски клуб кој нуди комплементарна грижа за деца на возраст од 3 до 12 години за гостите на хотелот, со дневни програми со различни забавни активности и игри.

HB од 77 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  Kempinski Hotel Grand Arena
 
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВЕДНАШ ПО ПОТВРДА
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 01.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВЕДНАШ ПО ПОТВРДА
 • (ПОПУСТОТ Е ВАЛИДЕН САМО ДОКОЛКУ РЕЗЕРВАЦИЈАТА Е НАПРАВЕНА 60 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ)
Тип на сместување 01.12.2019 - 19.12.2019 20.12.2019 - 29.12.2019 30.12.2019 - 01.01.2020 02.01.2020 - 21.03.2020 22.03- 04.04.2020
Low - Midd season High season Midd season Low - Midd season
Friday / Saturday Sunday till Thursday min. stay 3 nights Min 5 nights stay Friday and Saturday                (min 2 nights ) Sunday - Thursday incl. Friday and Saturday                   (min 2 nights ) Sunday - Thursday incl.
Еднокреветна Deluxe Поглед на градот 177.00 € 114.00 € 244.00 € 412.00 € 274.00 € 223.00 € 218.00 € 185.00 €
Двокреветна  Deluxe Поглед на градот        (2 возрасни) 223.00 € 153.00 € 302.00 € 476.00 € 320.00 € 263.00 € 257.50 € 223.00 €
Еднокреветна  Deluxe    Поглед на планина 195.00 € 128.00 € 255.00 € 431.00 € 297.00 € 244.00 € 237.00 € 206.00 €
Двокреветна  Deluxe Поглед на планина    (2 возрасни) 238.50 € 168.00 € 322.50 € 481.50 € 341.50 € 285.50 € 274.00 € 246.00 €
Еднокреветна Executive 220.50 € 148.00 € 300.00 € 476.00 € 330.00 € 264.00 € 264.00 € 235.00 €
Двокреветна Executive (2 возрасни) 264.00 € 188.00 € 369.50 € 549.00 € 375.00 € 308.00 € 302.00 € 274.00 €
Junior suite          Поглед на градот         (1 возрасен) 264.00 € 174.00 € 341.00 € 565.50 € 380.00 € 308.00 € 320.00 € 291.00 €
Junior suite                        Поглед на градот         (2 возрасен) 293.00 € 202.00 € 392.00 € 562.00 € 409.00 € 336.00 € 364.00 € 330.00 €
Junior suite                        Поглед на планина       (1 возрасен) 286.00 € 190.00 € 364.00 € 588.00 € 403.00 € 353.00 € 342.00 € 313.00 €
Junior suite                         Поглед на планина    (2 возрасни) 314.00 € 218.00 € 414.00 € 638.00 € 426.00 € 375.00 € 380.00 € 358.00 €
Suite  Deluxе                  (1 возрасен) 343.00 € 224.00 € 425.50 € 627.00 € 459.00 € 398.00 € 454.00 € 414.00 €
Suite Deluxe                      (2 возрасни) 370.00 € 252.00 € 476.00 € 678.00 € 493.00 € 398.00 € 493.00 € 465.00 €
Suite Alpine                    (1 возрасен) 398.00 € 258.00 € 487.00 € 678.00 € 515.00 € 414.00 € 543.00 € 510.00 €
Suite Alpine                   (2 возрасни) 423.00 € 285.50 € 543.00 € 728.00 € 543.00 € 437.00 € 582.00 € 549.00 €
Возрасен на додатно легло во Апартман 70.50 € 101.00 € 168.00 € 70.50 € 70.50 € 70.50 €
 
 • Во цената е вклучено:
 • -Ноќевање со појадок и вечера -Користење на Wi – Fi -Бесплатно користење на Kids Club во рамките на работните часови -Бесплатно користење на ски гардеробер -Бесплатно користење на СПА центар од новата генерација Кемпински СПА со уникатна германска опременост од Klafs, единствено во Бугарија – 2 типа на сауна (Финска и Херба сауна), санариум, инфра-црвена кабина, длабока дигитална детоксикација, арома парна бања, велнес топлотна лежалка со самозагревање, отворен базент за деца, надворешно и внатрешно џакузи, внатрешен и надворешен базен, користење на снежната соба, фитнес сала.
 
 • Напомени:
 • -Вечерата за време на зимската сезона се служи единствено во Gallery Restorant. Деца до 5,99 год. Бесплатно добиваат предвидените оброци -Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност, по курс 1 еур = 61,8 ден. -Хотелот го задржува правото за промена на цената и понудата -Влегување во собите е после 15:00 часот, локално време. -Напуштање на собите е до 12:00 часот локално време. -За време на 24.01.2020 и 25.01.2020, Хотелот е ЗАТВОРЕН ЗА ПРОДАЖБА
 
 • Во цената не е вклучено:
 • -Цената не вклучува туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ
 
 • -Полупансионот во зимска сезона е секогаш во основниот ресторан (Gallery restaurant).
 
 • Политика за попуст за Рани Резервации:
 • Попуст за Рани Резервации следува доколку резервацијата е направена 60 дена, пред влезот во хотел 15% попуст за сите резервации направени до 31.10.2019 г. 10% попуст за сите резервации направени после 01.11.2019, 60 дена пред влез во хотелот Попустот за Рани Резервации НЕ МОЖЕ да се комбинира со било која друга специјална понуда За да биде валиден попустот за рани резервации потребна е 100% уплата на резервацијата до 4 дена после потврда. Овие резервации се Non Refundable, односно немаат можност да бидат откажани или променети.
error: Content is protected !!