Top
 

MPM Hotel Guinness

MPM Hotel Guinness

30евра по лице

Сместен на помалку од 300 метри од ски-лифтот, MPM Hotel Guinness располага со спа-центар, ресторан и затворен базен. Бесплатен WiFi е достапен во целиот хотел.

Секоја соба располага со ТВ со кабловска, простор за седење, минибар и бања со туш, фен и сопствен тоалет. Балконот нуди прекрасен планински поглед.

Спа-центарот вклучува парна бања, сауна, како и најразлични специјализирани процедури за третман на тело и убавина.

На располагање на гостите има ресторан, кој нуди à-la-carte јадења и вина. За лесна закуска, гостите можат да го посетат лоби барот. Објекти за забава вклучуваат соба за игри и билијард. За децата има и дневен мини клуб.

Од 20 декември до 31 март, гостите имаат можат да користат бесплатен трансфер на ски патеките. Исто така, постои продавница за изнајмување ски во самиот хотел. Хотелот има и простор за складирање на ски опрема.

Центарот на Банско е оддалечен на само 5 минути пешачење а централната автобуска станица се наоѓа на 2,5 км. Гостите кои пристигнуваат со сопствено возило можат да го користат приватниот паркинг на MPM Hotel Guinness.

HB од 30 евра по лице
 • ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019
 
 • ПРОМОЦИИ 14=12 И 7=6 ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 24.12.2019 И ПОСЛЕ 08.03.2020
   
Тип на сместување 28.12.2019 - 04.01.2020 HB 05.01.2020 - 11.01.2020 HB 20.12.2019 - 27.12.2019 18.01.2020 - 29.02.2020 HB 01.12.2019 - 19.12.2019 12.01.2020 - 17.01.2020 01.03.2020 - 12.04.2020 HB
По лице во Студио 61.00 € 46.00 € 40.50 € 35.50 €
По лице во едноспален Апартман 66.00 € 50.00 € 43.50 € 38.50 €
Двоспален Апартман (4 возрасни) 230.00 € 172.00 € 155.00 € 132.00 €
Студио (1 возрасен) 121.00 € 91.00 € 66.00 € 61.00 €
 
 • Генерални услови:
 • Попустот за рана резервација и Промоциите можат да се комбинираат!
 • Новогодишната вечера е задолжителна – 70еур по возрасен -35еур дете од 2-11,99год.
 
 • Во цената е вклучено: базен, сауна, парна бања, ски гардероба за своја опрема, Wi-Fi на рецепција , превоз до гондолата.
 • Внатрешен паркинг – 8 еур на ден.
 • Бебешко креветче – бесплатно на барање
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!