Top
 

MPM Hotel Sport

MPM Hotel Sport

45евра по лице

Хотелот се наоѓа на многу блиско растојание од ски-лифтот, MPM Hotel Guinness располага со спа-центар, затворен базен и бесплатен WiFi.

Секоја соба располага со ТВ со кабловска, простор за седење, минибар и бања со туш, фен и сопствен тоалет со туш или када. Некои од собите имаат балкон кој нуди прекрасен поглед на планината Пирин.

Спа-центарот соджри римска бања, парна бања, сауна, топла када на отворено, како и различни специјализирани процедури за третман на тело и убавина. Градината нуди отворен камин и лежалки.

На располагање на гостите има ресторан, кој нуди à-la-carte јадења и вина. За лесна закуска, гостите можат да го посетат лоби барот.

Исто така, постои продавница за изнајмување ски во самиот хотел. Хотелот има и простор за складирање на ски опрема.

Центарот на Банско е оддалечен на само 5 минути пешачење а централната автобуска станица се наоѓа на 2,5 км. Гостите кои пристигнуваат со сопствено возило можат да го користат приватниот паркинг на MPM Hotel Guinness.

HB од 45 евра по лице
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.10.2019
 
 • (ПРОМОЦИЈА 14=12, 7=6 – СЕ ОДНЕСУВА ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 24.12.2019 И ОД 14.03.2020)
 • Тип на сместување 28.12.2019 - 04.01.2020 HB 05.01.2020 - 11.01.2020 HB 20.12.2019 - 27.12.2019 12.01.2020 - 07.03.2020 HB 01.12.2019 - 20.12.2019 08.03.2020 - 12.04.2020 HB
  Цена по лице во Двокреветна Executive 79.00 € 68.00 € 54.00 € 45.00 €
  Цена по лице во Двокреветна  Deluxe 91.00 € 81.00 € 61.00 € 48.00 €
  Цена за Апартман (4 возрасни) 252.00 € 218.00 € 173.00 € 145.00 €
  Еднокреветна Executive 159.00 € 135.00 € 94.00 € 85.00 €
  Еднокреветна Deluxe 187.00 € 162.00 € 100.00 € 88.00 €
 
 • Генерални податоци:
 • -Во цените е вклучено: базен, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi само во лоби, детски клуб.
 • -Новогодишна вечера – Задолжителна – 80еур возрасен, 40еур дете од 2-11,99год
 • -Промоциите и попустот можат да се комбинираат.
 • -Внатрешен паркинг – 8еур на ден.
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год не плаќа такси
  ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!