Top
 

Murite Club Hotel

Murite Club Hotel

20евра по лице

Исклучителен хотелски комплекс изграден во 2008 година. Комплекс згради во удобно опкружување, удобни простории, детски услуги, базен, Интернет, Спа, конференциски услуги, ресторани, барови, ноќен клуб.

Сместен во тивката долина на Разлог, хотелот Муритe Клуб нуди извонредно сместување. Се состои од комплекс на згради опкружени со импресивна планинска панорама. Wi-Fi пристапот е бесплатен во целата област. Паркирањето е бесплатно и шатл-автобус до Банско е исто така бесплатно.

Комплексот се состои од 4 тематски згради – главна зграда Азалија, Орхид, Камелија и Јасмин. Главната зграда овозможува луксузен спа и велнес центар со загреан базен, сауна со парна бања, топла када и фитнес. Хотелот нуди и пријатно лоби, детско катче, ресторан со камин, продавници, ноќен клуб и сала за игри.

Сите апартмани имаат балкон со планински поглед и се опремени со дабови подови и теписи во спалните соби. Собите поседуваат сателитска ТВ, софа и iPod. Во  некои соби има и поголеми кујни.

Во вечерните часови, коктелот бар нуди широк спектар на пијалоци и мали закуски. Грижата за децата е исто така обезбедена во хотелот Мурите  Клуб.

Хотелот се наоѓа на 10 минути возење од Банско, 5 км од Разлог и 300 м оддалеченост од хотелот  Пирин голф.

1
https://anatours.com.mk//murite.bg/
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 • -15% Попуст за резервации направени до 15.11.2019, за период на престој од 01.12-27.12.2019 и 02.01-11.04.2020, со целосна уплата до 07.12.2019
 • -10% Попуст за резервации направени до 15.12.2019, за период на престој од 01.12-27.12.2019 и 02.01-11.04.2020, со целосна уплата до 07.12.2019
 
MURITE 4* RAZLOG
HALF BOARD / EUR A 01.12.2019 19.12.2019 B 20.12.2019 27.12.2019 C 28.12.2019 01.01.2020 B 02.01.2020 18.01.2020 D 19.01.2020 20.02.2020 A 21.02.2020 11.04.2020
STANDARD ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 41.8 61.6 85.8 61.6 57.2 41.8
1 Возрасно лице 31.35 46.2 64.35 46.2 42.9 31.35
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 31.35 46.2 64.35 46.2 42.9 31.35
1 Возр +1 Дете (6-13,99) 31.35 46.2 64.35 46.2 42.9 31.35
DELUXE ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА
2 Возрасни лица 48.4 70.4 101.2 70.4 66 48.4
1 Возрасно лице 36.3 52.8 76 52.8 49.5 36.3
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 36.3 52.8 76 52.8 49.5 36.3
1 Возр +1 Дете (6-13,99) 36.3 52.8 76 52.8 49.5 36.3
1-BED ROOM APARTAMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА
2 Возрасни лица 48.4 68.2 99 68.2 63.8 48.4
3 Возрасни лица 60.5 85.2 123.7 85.2 79.75 60.5
2 Возр +1 Дете (0-13,99) 48.4 68.2 99 68.2 63.8 48.4
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 48.4 68.2 99 68.2 63.8 48.4
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 48.4 68.2 99 68.2 63.8 48.4
2 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 60.5 85.25 123.7 85.25 79.7 60.5
3 Возр +1 Дете (0-13,99) 60.5 85.25 123.7 85.25 79.7 60.5
1 BEDROOM APARTMENT DELUX ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН ДЕЛУКС СО 1 СПАЛНА
2 Возрасни лица 57.2 79.2 116.6 79.2 74.8 57.2
3 Возрасни лица 71.5 99 145.7 99 93.5 71.5
2 Возр +1 Дете (0-13,99) 57.2 79.2 116.6 79.2 74.8 57.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 57.2 79.2 116.6 79.2 74.8 57.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 57.2 79.2 116.6 79.2 74.8 57.2
2 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 71.5 99 145.7 99 93.5 71.5
3 Возр +1 Дете (0-13,99) 71.5 99 145.7 99 93.5 71.5
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ СОБИ
4 Возрасни лица 83.6 123.2 171.6 123.2 114.4 83.6
5 Возрасни лица 94.05 138.6 193 138.6 128.7 94.05
4 Возр +1 Дете (0-13,99) 83.6 123.2 171.6 123.2 114.4 83.6
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 83.6 123.2 171.6 123.2 114.4 83.6
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 83.6 123.2 171.6 123.2 114.4 83.6
4 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 94 138.6 193 138.6 128.7 94
5 Возр +1 Дете (0-13,99) 94 138.6 193 138.6 128.7 94
2 BEDROOM APARTMENT DELUX ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН ДЕЛУКС СО 2 СПАЛНИ СОБИ
4 Возрасни лица 96.8 140.8 202.4 140.8 132 96.8
5 Возрасни лица 108.9 158.4 227.7 158.4 148.5 108.9
4 Возр +1 Дете (0-13,99) 96.8 140.8 202.4 140.8 132 96.8
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 96.8 140.8 202.4 140.8 132 96.8
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 96.8 140.8 202.4 140.8 132 96.8
4 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 108.9 158.4 227.7 158.4 148.5 108.9
5 Возр +1 Дете (0-13,99) 108.9 158.4 227.7 158.4 148.5 108.9
3-BED ROOM APP ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО 3 СПАЛНИ СОБИ
6 Возрасни лица 125.4 184.8 257.4 184.8 171.6 125.4
7 Возрасни лица 135.8 200.2 278.8 200.2 185.9 135.8
6 Возр +1 Дете (0-13,99) 125.4 184.8 257.4 184.8 171.6 125.4
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 125.4 184.8 257.4 184.8 171.6 125.4
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 125.4 184.8 257.4 184.8 171.6 125.4
6 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 135.8 200.2 278.8 200.2 185.9 135.8
7 Возр +1 Деца (0-13,99) 135.8 200.2 278.8 200.2 185.9 135.8
3 BEDROOM APARTMENT DELUX ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН ДЕЛУКС СО 3 СПАЛНИ СОБИ
6 Возрасни лица 145.2 211.2 303.6 211.2 198 145.2
7 Возрасни лица 157.3 228.8 328.9 228.8 214.5 157.3
6 Возр +1 Дете (0-13,99) 145.2 211.2 303.6 211.2 198 145.2
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 145.2 211.2 303.6 211.2 198 145.2
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 145.2 211.2 303.6 211.2 198 145.2
6 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 157.3 228.8 328.9 228.8 214.5 157.3
7 Возр +1 Деца (0-13,99) 157.3 228.8 328.9 228.8 214.5 157.3
RELEASE DAYS 3//3 7//7 21//21 7//7 7//7 3//3
Период на продажба Период на престој Промоции
         
  Во цените е вклучено:
 • Употреба на спа центар, базен, сауна, џакузи, фитнес, превоз до гондолата, wi-fi во лоби, детски клуб, надворешен паркинг.
 • Промоциите може да се комбинираат со попустот за рано букирање само од 10%
 • Доплата за Се Вклучено: 8еур возрасен, 4еур дете од 6-13,99год.
 • Новогодишна вечера-задолжителна: 60еур возрасен, 30еур дете од 6-13,99год.
 • Промоциите и попустите за рано букирање не се комбинираат. Доплатата за Се вклучено – не подлежи на попуст за рано букирање. Бебешко кревече – бесплатно (на барање)
 
 • Зграда Азалија – се наоѓаат сите делукс соби и апартмани, ресторанот и спа центарот.
 • Зграда Орхидеја и Камелија – се наоѓаат сите стандардни соби и апартмани, мегу зградите нема топла врска.
 • Минимум престој во новогодишниот период е 4 ноќевања.
  ПОЛИТИКИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИИ
 • Откази кои не подлежат на казнени пенали: – за период A -до 5 дена, за период D – до 3 дена, за период B -до 14 дена, за период C -до 21 ден.
 • За откази направени по истекот на рокот: период A, B, D – 50% од целата сума, период C – 100% од целата сума.
 • No Show: за периоди A, B, C, D – 100 % од вкупната сума
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
 • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
error: Content is protected !!