Top
 

Regnum Bansko Hotel

Regnum Bansko Hotel

61евра по лице

Хотелот се наоѓа во подножјето на планината Пирин. Се состои од пет згради, реновирани во 2010 година. Прекрасен планински поглед. Пространи студиа и апартмани со кујна, панорамски ресторан, барови, базен, спа (затворен базен, фитнес, сауна, парна соба), конференциски услуги. Добар избор за семеен одмор.

Уживајќи во совршена локација во подножјето на Пирин Планина со неверојатен панорамски поглед, уникатно дизајнираниот Regnum Bansko Aparthotel & SPA во Банско нуди луксузно назначени апартмани 600 метри од линијата за гондола и 1.200 м од центарот на градот.

Regnum Banya Thermal е уникатно место со топлинска минерална вода со отворени базени, ресторан, зелени површини, масажи. Слободен шатл до селото Бања и пристап до термо комплексот Регнум Бања се предвидени во целата сезона.

HB од 61 евра по лице
 • Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база Ноќевање со појадок
 • Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд
 
 • -25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 21.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 23.11.2019
 
Тип на сместување 27.12.2019 - 01.01.2020 BB 20.12.2019 - 26.12.2019 02.01.2020 - 09.01.2020 BB 10.01.2020 - 29.02.2020 BB 01.12.2019 - 19.12.2019 01.03.2020 - 12.04.2020 BB
Executive Suite                  (2 возрасни) 218.00 € 181.00 € 145.50 € 123.00 €
Executive Suite                Планински поглед          (2 возрасни) 224.00 € 188.00 € 151.00 € 129.00 €
Executive Deluxe Suite         (2 возрасни) 229.50 € 190.00 € 156.50 € 134.00 €
Executive Deluxe Suite    Планински поглед          (2 возрасни) 235.00 € 200.00 € 162.00 € 140.00 €
Grand Suite                            (4 возрасни) 401.00 € 313.50 € 235.00 € 203.00 €
Grand Suite                  Планински поглед          (2 возрасни) 414.00 € 313.50 € 246.00 € 213.00 €
Кралски Апартман            (4 возрасни) 616.00 € 448.00 € 375.00 € 336.00 €
Второ дете до 9.99 г.       на додатно легло 29.00 € 21.00 € 18.00 € 14.50 €
Возрасен на додатно легло 53.00 € 43.50 € 37.00 € 29.00 €
   
 • Во цената е вклучено: појадок , употреба на спа центар, затворен базен со детска секција, финска сауна, парна бања, шок и тропикал тушеви, реласк зона, џакузи, сеф во соба, wi-fi во соба и заедничките простории, ски гардероба, транфер до гондолата по точна сатница истакната на рецепција.
 
 • НАПОМЕНА: Сите промени, промена на име, дата на патување, промена на тип на соба, ќе се третира како нова резервација, и отказ на првичната по општите услови на хотелот.
 
 • Доплата за Полупансион: 10еур по лице на ден, 5еур за дете од 3-9,99год
 • Попустите и Промоциите НЕ можат да се комбинираат.
 • Божиќната вечера не е задолжителна, Новогодишната е задолжителна, 80еур возрасен, 40еур дете од 11-16,99год, 20еур дете од 6-10,99год.
 • Регуларна Вчера за 31.12 и 25.12 не се служи, цените на таа дата се само со појадок
 • Резервациите за Новогодишниот период треба да бидат целосно уплатени до 30.11.2019.
 • Минимум престој за Новогодишниот период е 5 ноќевања, за Божиќниот период 3 ноќевања.
 
 • Влез во собите е после 15Ч, излез од собите е до 12Ч најкасно
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!