Top
 

Samokov

Samokov

30евра по лице

Опкружен со борова шума на 1.300м надморска височина, овој хотел се наоѓа во Боровец, на 50 метри од ски гондолата и 250 метри од ски-лифтовите. Се одликува со велнес центар, куглана, билијард и маси за пинг понг.

Спа центарот на хотелот содржи амам, парна бања, финска сауна, бања со морски соли, соба за релаксација. Хотелот има затворен олимписки базен и центар за убавина што нуди козметички третмани и фризер.

Собите се со минибар, сателитска ТВ, када или туш кабина и балкони со планински погледи.

Во ресторанот на хотелот се служи појадок и вечера како и à la carte мени. Терасата со скара, која се наоѓа веднаш до базенот, нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Исто така, има лоби бар каде можете да нарачате колачи, десерти и разни коктели. Понудата ја комплетира Спортскиот бар, сместен покрај теретаната.

HB од 30 евра по лице
 
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019
 
Тип на сместување 28.12.2019 - 03.01.2020 04.01.2020 - 17.01.2020 01.02.2020 - 23.02.2020 18.01.2020 - 31.01.2020 24.02.2020 - 29.02.2020 21.12.2019 - 27.12.2019 01.03.2020 - 31.03.2020
BB HB BB HB BB HB BB HB
По лице во двокреветна соба 54.00 € 59.00 € 40.00 € 45.00 € 34.00 € 40.00 € 30.00 € 34.00 €
Еднокреветна соба 73.00 € 78.00 € 59.00 € 65.00 € 54.00 € 59.00 € 49.00 € 54.00 €
  Во цената е вклучено:
 • ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) и употреба на базен, паркинг доколку има расположливи места
 • Бебешко креветче – бесплатно
 • Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.
  ДОПЛАТИ:
 • -Новогодишна вечера – задолжителна – 45еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год
 • -Божиќна вечера – незадолжителна – 35еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур.
  Минимум престој од 5 ноќевања во период од 28.12-03.01.2020, останатиот период 3 ноќевања.   Политика за откажување на резервации:
 • -Отказ без задршка на средства: A – 3 дена / B – 15 дена / C and D – 5 дена.
 • -Влегувајќи во release периодот доцните откази се наплатуваат: 3 ноќевања во периодот “B”, 2 ноќевања во периодот “C” и “D” и 1 ноќевање во другите периоди
 • -No shows: пенали од 100% од сумата за период “B” и 50% од сумата за останатите периоди.
  ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
 • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
error: Content is protected !!