Top
 

St. Ivan Rilski Hotel & Apartments

St. Ivan Rilski Hotel & Apartments

34евра по лице

Сместен е во подножјето на планината Пирин, во близина на гондолата и скијачката падина. Отворен е во 2008 година и се состои од 5 згради. Типичен алпски архитектонски стил со елементи на традиционалните бугарски мотиви. Внатрешноста се одликува со исклучително присуство на дрво и модерни решенија за дизајн. Хотелот располага со комфорни соби, ресторани, барови, конференциски сали, собна услуга, бањата (затворен базен, парна соба, сауна, фитнес). Одлична опција за семеен одмор.

Бесплатен пристап до базен, парна бања, сауна и бесплатен шатл до Гондолата е вклучено во цената.

Хотелот и апартманите „Свети Иван Рилски“ со 4* се протега на површина од 13.000 m² и нуди повеќе дополнителни услуги на лице место, како што се медицински центар и соба за игри за деца.

Гостите  можат да бираат 2 различни ресторани, вклучувајќи „механа“ или традиционален бугарски ресторан, а има и лоби бар.

HB од 34 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  St. Ivan Rilski Hotel & Apartments
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 • ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА
 
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019
 
 • ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 28.12-12.01.2020 ВАЖИ СЛЕДНИОТ ПОПУСТ:
 
 • 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.10.2019
 • -10“ ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 25.11.2019
   
 Тип на сместување 28.12.2019 - 02.01.2020 03.01.2020 - 12.01.2020 27.01.2020 - 16.02.2020 01.12.2019 - 27.12.2019 13.01.2020 - 26.01.2020 17.02.2020 - 31.03.2020
RO BB HB RO BB HB RO BB HB
Еднокреветна соба x € 118.50 € 131.00 x € 69.00 € 81.50 x € 58.00 € 70.50
Двокреветна соба за едно лице x € 126.50 € 138.00 x € 73.00 € 85.50 x € 61.00 € 73.00
По лице во двокреветна соба Economy x € 67.00 € 79.50 x € 38.50 € 51.00 x € 32.00 € 44.00
По лице во двокреветна соба   Standard x € 70.50 € 83.00 x € 40.00 € 53.00 x € 34.00 € 46.00
Деца од 6 - 11,99 г.             на додатно легло во двокреветна соба x € 9.00 € 13.00 x € 9.00 € 13.00 x € 9.00 € 13.00
Возрасно лице на додатно легло во двокреветна соба x € 50.00 € 59.00 x € 28.50 € 37.50 x € 25.00 € 33.00
Студио за 2 лица во ANNEX € 140.00 x x € 86.00 x x € 66.00 x x
Фамилијарен Апартман за 2 лица во ANNEX € 159.00 x x € 105.00 x x € 84.00 x x
Генерални услови:
 • Попустите и промоциите можат да се комбинираат. Но не се калкулира на оброкот во Студиа и Апартмани.
 • Во цената е вклучено:парна бања, сауна, базен, ледена соба, превоз до гондоата, Wi-fi во заедничките простории и соби
 • Доплата за паркинг: 5 еур на ден. Доплата за специфичен број на соба 15еур.
 • Бебешко креветче – бесплатно
 • Деца до 5.99 год не плаќаат за Божиќна и Новогодишна вечера и не постои детско мени.
 • Новогодишната вечера е задолжителна, Божиќната вечера – незадолжителна.
 • Доплата за делукс двокреветна соба е 15еур по соба на ден.
 • Доплата за домашни миленици – еднократно – 20еур, и тие се прифаќаат само во анекс зградите.
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • Политика на отказ:
 • Доцен отказ 2 ноќевања пенали, не појавување во хотел 1 ноќевања пенали.
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!