Top
 

Terra Complex

Terra Complex

24евра по лице

 

Сместен е во мирна област во Пирин Ресорт и нуди поглед на теренот за голф. Комплексот Тера нуди добро опремени соби и станови, распределени во четири одвоени згради именувани – како главна зграда Пирин, Рила, Родопи и Балкан. Помеѓу нив не постои топла врска.

Сите соби се со купатило, опремени со кабловска телевизија, телефон и бесплатен безжичен интернет. Апартманите имаат дневна соба со софа кревет и балкон.

Подеднакво удобно за утринско кафе и појадок, ручек, закуска, вечера или вечерна забава, ресторанот нуди европска кујна, голем избор на пијалоци и пријатна атмосфера. Лоби-барот нуди планински поглед и е одлично место за одмор по скијање или пешачење, уживање во отворено огниште во зима или едноставно вкусување на широкиот избор на пијалоци и коктели.

Спа центарот на комплексот Тера нуди разни видови на релаксации, масажи, како и терапии за тонирање на телото, слабеење и третмани за подмладување. Исто така, има загреан базен, отворен базен, топла када, сауна, парна бања, солариум и козметичко студио.

Одморалиштето Банско и минералните извори на Добриниште се 7 км. Бесплатна услуга за шатл е обезбедена до ски-гондолата и центарот Банско во зимската сезона. Бесплатен паркинг е обезбеден за гостите на хотелот.

BB од 24 евра по лице
https://www.terracomplex.com  
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 05.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2019
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 05.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 07.12.2019
 • -ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЛИДЕН ЗА НОВОГОДИШНИОТ ПЕРИОД ОД 29.12-02.01.2020
 
 • (ПРОМОЦИJA 7=6 И 14=12 – СЕ ОДНЕСУВА НА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-15.12, 08.01-25.01 & 24.02-25.03.2020)
   
TERRA COMPLEX 4*
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-20.12 01.03-31.03 21.12-27.12 03.01-11.01 28.12-02.01 12.01-29.02
ГЛАВНА ЗГРАДА / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА
1 Возрасно лице 35.2 45.1 90.2 39.6
1 Возр+1Дете ( 2-11,99) 36.3 64.3 67.6 42.9
2 Возрасни лица 48.4 85.8 90.2 57.2
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА ДЕЛУКС
1 Возр+1Дете ( 2-11,99) 42.9 59.4 84.15 51.15
1 Возр+2Деца(2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
1 Возр+3(2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
2 Возрасни лица 57.2 79.2 112.2 68.2
2 Возр+1Дете (2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
2 Возр+2Деца(2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
3 Возрасни лица 71.5 99 140.2 85.2
ФАМИЛИЈАРЕН СВИТ ДЕЛУКС
2 Возр+2Деца(2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
2 Возрасни лица 92.4 127.6 180.4 114.4
3 Возр+1Дете(2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
3 Возр +2 Деца (2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
4 Возрасни лица 92.4 127.6 180.4 114.4
4 Возр+1Дете (2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
4 Возр +2 Деца (2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
5 Возрасни лица 103.9 143.5 202.9 128.7
АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ ДЕЛУКС
2 Возр + 2 Деца (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
3 Возрасни лица 105.6 143 202.4 125.4
3 Возр+1Дете(2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
3 Возр+2Деца (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
4 Возрасни лица 105.6 143 202.4 125.4
4 Возр+1Дете (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
4 Возр+2Деца (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
5 Возрасни лица 118.8 160.8 227.7 141
АПАРТМАН СО ТРИ СПАЛНИ ДЕЛУКС
4 Возр+2Деца (2-11.99) 155.1 206.8 297 183.7
5 Возрасни лица 155.1 206.8 297 183.7
5 Возр+1Дете 155.1 206.8 297 183.7
6 Возрасни лица 155.1 206.8 297 183.7
6 Возр +1Дете (2-11.99) 155.1 206.8 297 183.7
6 Возр +2 Деца (2-11.99) 155.1 206.8 297 183.7
7 Возрасни лица 168 224 321.7 199
Release periods: February 11, 1900 February 12, 1900 February 12, 1900 20 дена
Политика на отказ на резервација: 7 дена 28 дена 28 дена 14 дена
Пенали: 30% 30% 1 ноќевање 30%
Период на отказ на резервација: 3 дена 3 дена 3 дена 3 дена
Пенали: 50% 50% 1 ноќевање 50%
Не појавување во хотел - пенали: 100% 100% 100% 100%
Минимум престој: 3 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања
 
 • Во цената е вклучено:
 • Употреба на базен, парна бања, џакузи, сауна, интернет низ хотел и во соба, детско игралиште, превоз до гондолата и паркинг.
 
 • Доплата за Полупансион по лице на ден: 11еур за возрасен, 6еур за дете од 6-11,99год
 • Доплатата за Полупансион не е валидна за периодот на Божиќната вечера (25.12.2019) која е задолжителна и чини 19еур за возрасен а 10еур за дете од 6-11,99год
 • Новогодишна вечера- задолжителна: 98еур за Возрасен и 49еур за дете од 6-11,9год
 • Внатрешен паркинг – 5еур на ден – на лице место.
 • Бебешко креветче – бесплатно – на барање.
 
 • Политика на отказ:
 • Доцен отказ во сезона А, Б и Д – 1 ноќевање пенали, сезона Ц – 100% пенали.
 
 • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.
 • Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ : Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 
error: Content is protected !!