Top
 

Vila Maria Pontoy-Nea Flogita

Vila Maria Pontoy-Nea Flogita

569евра 89евра по лице

Вила Мариа Понтои се наоѓа на 50 метри од песочната плажа на Неа Флогита. Вилата располага со трокреветни и четирикреветни студија. Студијата се опремени со кујна (основен прибор за приготвување на лесни јадења, решо со мини релна и голем фрижидер со комора за замрзнување.), ТВ и клима уред, чие користење е вклучено во цената и wi-fi (вклучено во цена). Агенцијата неможе да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Координати: 40.257948, 23.214019

Nea Flogita Vila Maria Pontoy 1

Важни напомени

 • Туристичка такса се плаќа во агенција 1,5 € од ноќ од соба.
 • Дете до 02 години не плаќа за превоз, (бесплатно) не користи седиште во автобус.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница  се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот (минибусот).
 • Секој патник има право на 1 парче багаж.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сместувањето е првиот ден после 14 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 9 часот по локално време.
 • За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на втората смена.
 • Попустите за рана уплата , не важат за пакет аранжманите (смените означени со ѕвездичка (*) во табелата)
 • За рано резервирање се уплатува аванс 50% од вредноста на аранжманот додека. остатокот од 50% се доплаќа до крајот на траењето на попустот.
 • Кога има акциски попуст или кога едната смена е со * на втората смена не се одобрува дополнителен попуст.
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник нема да се менува цената на веќе договорените и уплатени резервации.
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови за патување
 • За важечка резервација се смета само со уплата на 50% од целосната вредност на аранжманот, а целосна доплата на аранжманот е дваесет и еден ден (21) пред поаѓање, освен ако не е поинаку назначено во условите за резервација.
 • Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави (повраток на средства) само доколку патникот сам си најде замена за веке резервираната соба.

Автобуски превоз

40 евра за возрасни – повратна карта

30 евра за возрасни – карта во еден правец

30 евра за деца до 12 години – повратна карта

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Превозникот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на  промена на цената на горивото.

 

 

 • Тргнување
  11.05.2024
 • Враќање
  28.09.2024
1

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

error: Content is protected !!