Top
 

Grand Hotel Bansko

Grand Hotel Bansko

по лице

Хотелот “Гранд Хотел Банско” се наоѓа во близина на централниот плоштад во градот Банско. Хотелот ги нуди сите удобности и услуги потребни за целосна релаксација, активен скијање или успешен бизнис патување.

 

Во  2012 година хотелскиот дел и СПА центарот на комплексот беа комплетно реновирани. Во новиот Спа и фитнес центар ќе најдете широк спектар на уникатни објекти и услуги – 6 студиа за масажа; Скандинавски, Арома и Стоун соби за релаксација; затворен базен; Џакузи; контраст туш; парна бања; амам за третмани; 3 сауни – инфрацрвена сауна, арома сауна и финска сауна; солариум; VIP SPA стан; спортски центар, целосно опремен со апарати Techno Gym. Накусо, на површина од 2000 квадратни метри Ќе најдете луксуз и задоволство неспоредлив во Банско!

Комплексот нуди отворен базен со базенот бар – вистинска оаза во жешките летни денови.

 

Хотелот нуди автентичен бугарски ресторан Стар Банско, кој нуди различни традиционални регионални специјалитети. Таверната располага со голем избор на бугарски и увезени вина за да одговара на секој вкус и повод. Расположението на нашите гости е обезбедено од нашиот атрактивен оркестар, нагласување на програмата секоја вечер танцови претстави се уникатни во нашиот ансамбл.

 

За љубителите на забавата за ноќен живот Гранд Хотел Банско комплекс нуди:

 

 • Најголемиот казино во одморалиштето
 • Легендарниот ноќен клуб “Нај клуб”
 • Еротски бар

 

Горди сме што можеме да кажеме дека Гранд Хотел Банско нуди најдобри услови за бизнис туризам во Југозападна Бугарија. Салата за состаноци седишта до 500 луѓе и е погодна за спроведување на сите видови настани: семинари, конференции, презентации, гала-вечери, свадби, концерти, коктели, спортски и модни настани.

 

Достапни за жени е нашата салон за убавина и коса. За гости кои патуваат со автомобил, хотелот располага со сопствен паркинг со 60 простори. Во зима бесплатен шатл од хотелот до лифт и слободни приватни објекти за складирање на скии.

 • Дестинација
 • Вклучено
  Grand Hotel Bansko
 • Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
 • Капацитет:

• 6 згради & 5 лифта; • 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 – 30 m²); • 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 – 40 m²); • 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 – 40 m²); • 38 1 – bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 – 60 m²); • 14 2 – bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 – 80 m²);

 • Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса).

 • Хотелски содржини:

• Ресторан, Лоби бар, Сеф (бесплатно), Room service, СПА центар, Салон за убавина, Конференциска сала, Продавница, Пеглање (со доплата), Обезбеден паркинг (со доплата), Паркинг необезбеден (бесплатно);

 

Опис на соби:

 • Double room:Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар,Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи, Балкон
 • Luxury room: Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар, Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи;
 • Apartment:Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;

 

За деца:

 • Базен за деца, Детско креветче – бесплатно, Столче за хранење – бесплатно, Електронски игри – со доплата;

 

SKI:

 • Транспорт до гондола лифт – бесплатно; Ски гардероба за сопствена опрема – бесплатно;
 • СПА центар:
 • Бесплатно користење на: Внатрешен базен;  Фитнес; Џакузи; Сауна; Инфрацрвена сауна; Локаниум парна бања; Релакс соба; Хамам; Финска сауна; Солена сауна; Арома сауна ; Со доплата: Масажа.

 

 

 • Напомена: * Дете од 0 – 1.99 години е бесплатно и сместувањето е во кревет со родители (без baby cot).
 • Цената вклучува: Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса; Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба; Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар; Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел;
 • Во цената не е вклучено: Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден;

 

 

 • Напомена: * Дете од 0 – 1.99 години е бесплатно и сместувањето е во кревет со родители (без baby cot).

 

 • Цената вклучува: Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса; Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба; Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар; Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел;

 

 • Во цената не е вклучено: Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден; Новогодишна вечера – 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11.99 години (задолжителна за Н.Г периодот); Божиќна вечера 25.12 – 35 еур по лице / 15 еур за деца од 6-11.99 години (задолжителна за 25.12);

 

error: Content is protected !!