Top
 

Hotel Perun Lodge

Hotel Perun Lodge

36евра по лице

Perun Lodge е понов хотел, на само 3 минути пешачење од ски лифтот, во најатрактивниот дел од бугарското скијачко одморалиште Банско. Хотелот нуди бесплатен шатл-автобус до долната станица на лифтот и бесплатен WiFi во целиот хотел.

Повеќето од собите имаат балкон, а некои имаат функционална кујна со микробранова печка, шпорет и фрижидер.

Ресторанот нуди вкусни рановидни јадења а одлични коктели се прават во лоби барот. Главниот ресторан е со зимска градина а има и а-ла-карте ресторан со ерменска кујна.

Модерниот спа и фитнес центар на Перун Лоч нуди широк избор на релаксирачки третмани. Затворен загреан базен, сауна, парна бања, фитнес центар и релакс зона со витамински бар се достапни за гостите на хотелот. Исто така на располагање се и простор за ски опрема како и мини клуб за деца.

HB од 36 евра по лице
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019
   
Тип на сместување 28.12.2019 - 03.01.2020 HB 04.01.2020 - 10.01.2020 01.02.2020 - 21.02.2020 HB 21.12.2019 - 27.12.2019 11.01.2020 - 31.01.2020 22.02.2020 - 06.03.2020 HB 01.12.2019 - 20.12.2019 07.03.2020 - 20.04.2020 HB
Цена по лице во Студио 68.00 € 47.00 € 43.00 € 36.00 €
Еднокреветно Студио 135.00 € 67.00 € 62.00 € 56.00 €
Цена по лице во Апартман 73.00 € 53.00 € 47.00 € 40.00 €
 
 • Во цените е вклучено: само појадок или појадок и вечера, транспорт до гондолата (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.
 
 • -Новогодишна вечера задолжителна – 72еур возрасен, 36еур дете од 5-11,99год
 • -Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.
 • -Промоциите и Попустите можат да се комбинираат
 • -Бебешко креветче бесплатно, на барање
 
 • ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:
 • Доцен отказ: 1 Ноќевање пенали за сезона А и Б, целосна сума пенали за сезона Ц, Д Е.
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!