Top
 

Hotel Yanakiev

Hotel Yanakiev

44евра по лице

Јанакиев е сосема нов, модерен хотел со 4 вездички, идеално лоциран во центарот на Боровец, веднаш до ски-патеките.

Хотелот нуди пријатна и пријателска услуга и мирна околина, опкружен со прекрасна шума со стари смреки и елки.

Хотелот има 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите тие се опремени со балкони кои нудат прекрасен поглед на планините или центарот на одморалиштето. Гостите исто така можат да користат сауна, топла када и амам (со доплата).

Покрај тоа, хотелот „Јанакиев“ може да се пофали со модерен ски центар, базен со совршен поглед на ски-патеката, спа центар со доплата и многу повеќе. Услугата шатл е достапна со  доплата.

HB од 44 евра по лице
 • Вклучено
  Hotel Yanakiev
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН.
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.
 
 • 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019
 
Тип на сместување 01.12.2019 - 20.12.2019 HB 21.12.2019 - 27.12.2019 11.01.2020 - 14.02.2020 HB 28.12.2019 - 03.01.2020 HB 04.01.2020 - 10.01.2020 15.02.2020 - 21.02.2020 HB 22.02.2020 - 01.04.2020 HB
По лице во двокреветна соба 43.00 € 79.50 € 117.50 € 86.00 € 57.00 €
Апартман за 2 возрасни 112.00 € 196.00 € 313.50 € 215.00 € 172.00 €
Еднокреветна соба 69.00 € 125.00 € 187.00 € 159.00 € 89.50 €
  Цените вклучуваат: употреба на внатрешен базен, надворешен паркинг, (LAN итернет во соба, Wi-Fi во лоби).
 • Внатрешен паркинг – 30лева на ден, на лице место
 • Хотелот располага со мал број на соби кој имаат капацитет за 3 возрасни лица
 • Бебешко креветче – бесплатно
 • Минимум престој од 4 ноќевања преку цела сезона.
 • Новост за Зима 2019/2020: сауна, парна бања и лакониум (вклучени во цената за лица од 14год па нагоре) во период од 15:00часот до 19:00часот.
  -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси  
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ : Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
error: Content is protected !!