Top
 

Iceberg

Iceberg

27евра по лице

Луксузен, новоизграден хотел кој може да се пофали со екстра локација во срцето на популарниот ски-центар Боровец, нуди импресивен дизајн и прекрасен панорамски поглед. Бесплатна WiFi е достапен во целиот хотел.

Хотел нуди одлични капацитети и посветен персонал, што го прави вашиот престој колку што е можно попријатен. По скијање можете да пробате вкусни јадења од риба во ресторанот, да пиете пијалок покрај огништето или да се забавувате во танцовиот клуб.

Спа центарот нуди широк спектар на третмани а хотелот има и затворен загреан базен.

BB од 27 евра по лице
Сместување:
 • Последен пат реновиран во 2008 г., 7 ката и 2 лифта и 104 стандардни и луксузни соби и апартмани. Двокреветни соби: (макс.2+1 лица, 34м²)-брачен или твин кревети, дополнителниот кревет е фотелја на извлекување. Апартмани и VIP апартмани (макс.2+2 лица, 67м²)- две соби со брачен кревет во секоја од нив. Сите соби и апартмани имаат балкон, централно греење, сателитска ТВ, мини бар, интернет, телефон, купатило со туш и када. VIP апартманите и двокреветните соби се наоѓаат на последните два ката (6-ти и 7-ми кат) и луксузен ентериер – ѕидовите се декорирани со тапети, завеси, плазма ТВ, бањарка и папучи. Истотака VIP апартманите на последниот кат се со спуштен плафон.
  Содржина:
 • Рецепција со сефови за издавање, менувачница, собна послуга, Wi-Fi во јавните простории, Лоби бар со камин, Рибен ресторан“Caribbean bar” веднаш до базенот, бар покрај базенот, ноќен клуб, интернет соба, конференциска сала, доктор на барање, фризер, ски гардероба.
 • Деца: Кревети за бебиња, столици за деца во ретораните, дел за деца во базенот, игралиште за деца, електронски игри (се наплатуваат).
 • Бесплатни услуги: користење на внатрешниот базен, џакузи и фитнес.
 • Услуги кои се наплатуваат: SPA третманите, масажа, сауна, пинг-понг, билијард.
 • Миленици: не се дозволени. Паркинг: Се наплатува 10лева на ден.
  ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК. Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противредност од 62 мкд  
 • -15% Попуст за резервации направени до 30.10.2019, со целосна уплата до 05.11.2019
 • -10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, со целосна уплата до 05.12.2019
  ПРОМОЦИИ 6=5 САМО ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 05.03-31.03.2020    
ICEBERG 4*
ICEBERG 4* 17.12-28.12; 15.01-28.01; 19.02-06.03 29.12-02.01 03.01-14.01; 29.01-18.02 07.03-31.03
STANDART / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 59.4 103.4 70.4 53.9
1Возр+1дете(2-11,99) 59.4 103.4 70.4 53.9
1Возр+2Деца(2-11,99) 74.2 129.2 88 67.3
2 Возрасни лица 59.4 103.4 70.4 53.9
2Возр+1Дете(2-11,99) 74.2 129.2 88 67.3
3 Возрасни лица 83.1 144.7 98.5 75.4
VIP / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 70.4 123.2 81.4 59.4
1Возр+1дете(2-11,99) 70.4 123.2 81.4 59.4
2 Возрасни лица 70.4 123.2 81.4 59.4
2Возр+1Дете(2-11,99) 88 154 101.7 74.2
3 Возрасни лица 98.5 172.4 113.9 83.1
TRPL STANDART / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 89.1 149.6 105.6 72.6
1Возр+1дете(2-11,99) 89.1 149.6 105.6 72.6
1Возр+2Деца(2-11,99) 89.1 149.6 105.6 72.6
1Возр+3Деца(2-11,99) 106.9 179.5 126.7 87.1
2 Возрасни лица 89.1 149.6 105.6 72.6
2Возр+1Дете(2-11,99) 89.1 149.6 105.6 72.6
2Возр+2Деца(2-11,99) 106.9 179.52 126.72 87.12
3 Возрасни лица 99.7 167.5 118.2 81.3
3Возр+1Дете(2-11,99) 117.6 197.4 139.3 95.8
4 Возрасни лица 128.3 215.4 152 104.5
ONE BEDROOM APARTMENT / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 118.8 206.8 140.8 85.8
1Возр+1дете(2-11,99) 118.8 206.8 140.8 85.8
1Возр+2Деца(2-11,99) 118.8 206.8 140.8 85.8
2 Возрасни лица 118.8 206.8 140.8 85.8
2Возр+1Дете(2-11,99) 118.8 206.8 140.8 85.8
2Возр+2Деца(2-11,99) 118.8 206.8 140.8 85.8
2возр+3Дете(2-11,99) 138.6 241.2 164.2 100.1
3 Возрасни лица 118.8 206.8 140.8 85.8
3Возр+1Дете(2-11,99) 138.6 241.2 164.2 100.1
3Возр+2Деца(2-11,99) 158.4 275.7 187.7 114.4
3возр+3деца(2-11,99) 178.2 310.2 211.2 128.7
4 Возрасни лица 150.4 261.9 178.3 108.6
4Возр+1Дете(2-11,99) 170.2 296.4 201.8 122.9
4Возр+2Дете(2-11,99) 190 330.8 225.28 137.2
5 Возрасни лица 182.16 317 215.8 131.5
5Возр+1Дете(2-11,99) 201.9 351.5 239.3 145.8
6 Возрасни лица 213.8 372.2 253.4 154.4
ONE BEDROOM APARTMENT VIP / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 140.8 239.8 151.8 101.2
1Возр+1дете(2-11,99) 140.8 239.8 151.8 101.2
1Возр+2Деца(2-11,99) 140.8 239.8 151.8 101.2
2 Возрасни лица 140.8 239.8 151.8 101.2
2Возр+1Дете(2-11,99) 140.8 239.8 151.8 101.2
2Возр+2Деца(2-11,99) 140.8 239.8 151.8 101.2
2возр+3Дете(2-11,99) 164.2 279.7 177.1 118
2Возр+4Деца(2-11,99) 187.7 319.7 202.4 134.9
3 Возрасни лица 140.8 239.8 151.8 101.2
3Возр+1Дете(2-11,99) 164.2 279.7 177.1 118
3Возр+2Деца(2-11,99) 187.7 319.7 202.4 134.9
3возр+3деца(2-11,99) 211.2 359.7 227.7 151.8
4 Возрасни лица 178.3 303.7 192.2 128
4Возр+1Дете(2-11,99) 201.8 343.7 217.5 145
4Возр+2Дете(2-11,99) 225.2 383.6 242.8 161.92
5 Возрасни лица 168.9 287.7 182.1 121.4
5Возр+1Дете(2-11,99) 186.5 317.7 201.1 134
6 Возрасни лица 197.1 335.7 212.5 141.6
Release periods: 7 дена 21 ден 14 дена 5 дена
Политика на отказ 5 дена 14 дена 10 дена 3 дена
Пенали 1 ноќевање 100 % пенали 1 ноќевање 1 ноќевање
Не појавување во хотел-пенали 2 ноќевања 100 % пенали 2 ноќевања 2 ноќевања
Минимум престој 5 ноќевања 5 ноќевања 5 ноќевања 5 ноќевања
 
 • Во цената е вклучено: употреба на базен со џакузи, фитнес, Wi-Fi низ целиот хотел.
 • ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН по лице на ден: 9еур возр, 5еур дете од 2-11,99год
 • Паркинг – 10 лева/24 h.
 • Сите соби имаат балкон
 • Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат
 • Бебешко креветче – бесплатно
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Задолжителна Ресортска такса од 4еур по лице за целиот престој
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
 • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
error: Content is protected !!