Top
 

Lion

Lion

36евра по лице

Хотелот Лион се наоѓа во помирна околина во Боровец. Хотелот е реновиран и нуди затворен базен и бесплатен шатл-служба до ски лифтовите.

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон и сопствена бања со када.

Спа центарот нуди сауна, турска бања, релакс зона а исто така достапни се и разни масажи со доплата.

Хотелот Лион има два ресторани од кој едниот е традиционален „Механа“ каде можете да комбинирате храна и пијалок со бугарско шоу. После денот поминат во скијање, гостите можат да уживаат во многуте камини на лоби-барот.

HB од 36 евра по лице
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019
 
Тип на сместување 28.12.2019 - 03.01.2020 HB 04.01.2020 - 10.01.2020 15.02.2020 - 21.02.2020 HB 15.12.2019 - 27.12.2019 11.01.2020 - 17.01.2020 25.01.2020 - 14.02.2020 22.02.2020 - 28.02.2020 HB 01.12.2019 - 14.12.2019 18.01.2020 - 24.01.2020 29.02.2020 - 31.03.2020 HB
По лице во двокреветна  Standard € 70.50 € 43.00 € 41.00 € 36.00
Еднокреветна € 135.50 € 59.00 € 57.00 € 54.00
По лице во  Twin  Large € 74.00 € 47.50 € 45.00 € 40.00
По лице во  Family € 79.50 € 56.50 € 53.00 € 47.50
Апартман за              4 возрасни € 274.00 € 196.00 € 185.00 € 161.00
Возрасен на додатно легло € 55.00 € 36.00 € 34.00 € 29.50
  Во цените е вклучено:
 • ноќевање на база полупансион, употреба на базен, сауна, фитнес, џакузи, трансфер до гондолата и назад. За време на вечерата вклучени се и пијалоци како пиво, вино, вода и џус.
 • Во цените не е вклучено: употреба на спа зоната, (амам, парна бања, финска сауна, масажи) собен сервис и паркинг – 8лева на ден на лице место се плаќа.
 • Промоциите и попустите можат да се комбинираат
  Доплати:
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • -Новогодишна вечера – задолжителна: 75еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год
 • -Божиќна вечера – не задолжителна: 45еур возрасен, 22.5еур дете од 4-11,99год
  ОСТАНАТИ УСЛОВИ :
 • Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
error: Content is protected !!