Top
 

Lucky Hotel

Lucky Hotel

37евра по лице

Луксузниот хотел Лаки нуди пространи апартмани и студија со бесплатен WiFi пристап. Спа центарот нуди бесплатна ледена соба, парна бања, топла када, шок тушеви, фитнес центар, затворен био-базен со температура од 33 ° С, базен со сол од мртво море и просторија за релаксирање со хималајска сол.

Сите сместувачки капацитети имаат комплетно опремена кујна и купатила со француска козметика како и  бањарки за возрасни и деца.

Хотелот Лаки располага со 3 ресторани, кои служат традиционални, италијански и алпски јадења, направени по оригинални рецепти.

Спа центарот нуди најразлични третмани и терапии, вклучувајќи ултразвучен пилинг, RF кревање на лице и тело и третмани против стареење со висококвалитетна француска козметика на Academie. Во текот на зимската сезона, професионалните бебиситери се грижат бесплатно за децата во детскиот клуб.

Хотелот организира екскурзии до културни места и манастири во областа. Во пролет, лето и есен, се организираат бесплатни планински пешачења секоја среда и сабота, со планински водичи.

За време на активната скијачка сезона се обезбедува бесплатен превоз до и од станицата за гондола, на секои 15 минути од 07:45 до 10:30 часот и од 14:00 до 17:30 часот, како и на секои 30 минути од 10:30 до 12: 00 Бесплатен шатл до и од центарот на Банско е исто така достапен.

 
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
 
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019
   
Тип на сместување 01.12.2019 - 19.12.2019 04.03.2020 - 06.04.2020 BB 20.12.2019 - 26.12.2019 03.01.2020 - 10.01.2020 21.01.2020 - 23.02.2020 BB 27.12.2019 - 02.01.2020 BB 11.01.2020 - 20.01.2020 24.02.2020 - 03.03.2020 BB
По лице во двокреветно Studio Lux 37.00 € 53.00 € 92.00 € 45.00 €
Studio Lux - Еднокреветно 69.00 € 96.00 € 184.00 € 80.00 €
По лице во Апартман  Lux 49.00 € 62.00 € 105.00 € 55.00 €
По лице во Апартман Delux 58.00 € 75.00 € 116.00 € 67.00 €
По лице во Апартман Executive 75.00 € 90.00 € 123.00 € 82.00 €
По лице во двоспален Апартман Lux 54.00 € 59.00 € 113.00 € 57.00 €
 
 • Во цената е вклучено: појадок, употреба на внатрешен био базен, солена соба, солен базен, ледена соба, сауна , парна бања, џакузи, фитнес, интернет низ целиот хотел, чување деца од 3-6год од 9 наутро до 21 часот навечер.
 
 • -Доплата за Полупансион – 17еур возрасно лице, 10еур дете од 4-11,99год.
 • -доплата за затворен паркинг – 10еур на ден
 • -Новогодишната (122еур возрасен и 65еур дете од 4-11,99год ) и Божиќната (45еур возрасен и 27еур дете од 4-11,99год) вечера се задолжителни.
 • -Бебешко креветче – бесплатно
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!