Top
 

St George Ski & Holidays

St George Ski & Holidays

24евра по лице

Идеален хотелски комплекс во подножјето на Пирин планина. Нуди комфорни соби и апартмани Хотелскиот комплекс располага со ресторан, барови, интернет,  одличен SPA  центар ( базен, сауна, хамам, џакузи, теретана. Совршен избор за зимски одмор

Хотелот е одалечен 1 км од центарот на Банско и 800 метра од ски лифтот.

Опис на соби:

-Хотелот има вкупно 128 соби:

 • 14 Double Rooms/ 1 спрат (~20 m²),
 • 100 Apartments 1-Br/Apartments 1-Br 1 спрат, Apartments 2-Br/Apartments 2-Br 1 спрат, 14 Studios/Studios 1 спрат  (~25 m²).
 • Studio 2 кревета,фрижидер,кревет на пуштање,купатило со туш кабина,балкон.
 • Apartment 1-Bedroom/ Apartments 2-Br 1 или 2 спални соби,соба за дневен престој со кујна, трпезаирска маса и имаат исти распоред како и студиото
HB од 24 евра по лице
 • Дестинација
 • Вклучено
  St George Ski & Holidays
 • Цените се изразени по СОБА на ДЕН на база Полупансион
 • Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд
 
 • -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ ИНАПРАВЕНИ ДО 15.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2019
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.12.2019
   
Тип на сместување 01.12.2019 - 22.12.2019 23.02.2020 - 30.04.2020 23.12.2019 - 27.12.2019 09.01.2020 - 31.01.2020 03.01.2020 - 08.01.2020 01.02.2020 - 22.02.2020 28.12.2019 - 02.01.2020
BB HB BB HB BB HB BB HB
Двокреветна соба  Economy прв спрат-(2 возрасни) 46.00 € 57.00 € 59.00 € 70.00 € 68.00 € 79.00 € 114.00 € 125.00 €
Двокреветна соба Standard     (2 возрасни) 48.00 € 59.00 € 61.00 € 72.00 € 70.00 € 81.00 € 117.00 € 128.00 €
Студио Economy              прв спрат (2 возрасни) 50.00 € 61.00 € 63.00 € 76.00 € 72.00 € 84.00 € 118.00 € 129.00 €
Студио Standard              (2 возрасни) 52.00 € 63.00 € 66.00 € 77.00 € 75.00 € 86.00 € 120.00 € 132.00 €
Апартман Economy          прв спрат (2 возрасни) 54.00 € 66.00 € 69.00 € 80.00 € 78.00 € 89.00 € 123.00 € 134.00 €
Апартман  Standard (2 возрасни) 52.00 € 69.00 € 71.00 € 82.00 € 80.00 € 91.00 € 125.00 € 136.00 €
Двоспален Апартман      Economy                              прв спрат (4 возрасни) 100.00 € 123.00 € 129.00 € 152.00 € 147.00 € 170.00 € 237.00 € 259.00 €
Двоспален Апартман Standard (4 возрасни) 105.00 € 128.00 € 132.00 € 156.00 € 151.00 € 174.00 € 246.00 € 268.00 €
Троспален Апартман  (6 возрасни) 150.00 € 183.00 € 190.00 € 224.00 € 217.00 € 250.00 € 336.00 € 369.00 €
 
 • ГЕНЕРАЛНИ ПОДАТОЦИ:
 • -Во цените е вклучено: базен со минерална вода, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi, паркинг, трансфер до гондолата, детски клуб, во текот на вечерата – вода, безалкохолен пијалок и џус од автомат, локално пиво и вино!
 • -Полупансионот не се служи на 31.12. гостите имаат ручек на 01.01.2020 -Резервациите за Новогодишниот и Божиќниот период се прават со 100% уплата веднаш.
 • Новогодишна вечера – задолжителна – 70еур возрасен, 40 дете од 2-11.99год
 • Божиќна вечера – незадолжителна – 10еур возрасен, 5еур дете од 2-11,99год
 • -Baby cot – бесплатно
 
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси ниту услужна такса
 
 • Политика на отказ:
 • Сезона А и Б – до 10 дена пред поаѓање без пенали, доцен отказ 1 ноќевање пенали
 • Сезона Ц – до 14 дена пред поаѓање без пенали, доцен отказ 3 ноќевања пенали
 • Сезона Д – до 24 дена пред поаѓање без пенали, доцен  отказ 100% пенали
 
 • ОСТАНАТИ УСЛОВИ: Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
error: Content is protected !!