Top
 

Вила Галанос

Вила Галанос

469евра 89евра по лице

Вила Галанос – Никиана, Лефкада (Б кат) се наоѓа на 30 метри од плажа на самиот влез во местенцето. Песочната плажа веднаш под вилата (преку улица) е беспрекорно чиста и идеална за деца и возрасни.
Сместена е на мало зелено живописно узвишение со цвеќиња и дрвја (маслинки, чемпреси, цвеќиња, зеленички, мирти, круши, калинки и др.) со уникатен поглед од  терасите и поплочени дворови.
Вилата располага со сопствен паркинг за сите гости како и  мало пристаниште е на 50 метри. Вила Галанос се наоѓа на зелен рид на 6.000 квадратни метри од уникатен природен терен и поглед од секаде, веднаш до морето. Вреди да го запознаете само поради разновидноста на дрвја и цвеќиња. Спаѓа во висока категорија и е мало семејно сместување со комфорни, едноставни и секогаш чисти студија. Микроклимата на областа во вилата Галанос (рид до морето со многу дрвја секогаш ви обезбедува свежа средина и во лето). Затоа сопствениците избрале имиња на воздух за да ве запознаат со апартманите и студијата од куќата. Околу вилата има се за вашиот одмор (супер маркет, таверни, пекари, кафулиња, месарници, рурален лекар, автобуска станица, школи за скијање и нуркање, кајак, сурфање итн.).  Студијата се комплетно опремени со кујна, фрижидер, големи тераси (некои со поглед на море), клима (со доплата), како и лице задолжено за сите потреби на гостите.

https://maps.app.goo.gl/iWihbwfbBnKk1Z2e6   

GPS: 38.76108445672136, 20.718902513970786

СПЕЦИЈАЛЕН НЕВЕРОЈАТЕН  ПОПУСТ НА ПРВИТЕ ТЕРМИНИ

( ЗА ПРЕОСТАНАТИ СЛОБОДНИ  СОБИ )

* цените важат  за резервации после 22/04/2024 и целосна уплата со резервација

Лефкада- островот со најубави бои
Попусти за рана уплата : -15% до 31/01/2024      -10% до 28/02/2024
**НОВА ВИЛА НА ЛЕФКАДА**
Вила Галанос Б кат – Никиана 30м од плажа 1/2-3 студио GV 1/2 студио SV Напомена
Термин/Услуга 7 наем 7 наем  
28.05.-04.06.2024 149 89 159 99 ПРОМО
04.06.-11.06.2024 169 99 179 109 ПРОМО
11.06.-18.06.2024 269 228
289 246
ПРОМО
18.06.-25.06.2024 299 319  
25.06.-02.07.2024 359 379  
02.07.-09.07.2024 379 399  
09.07.-16.07.2024 419 439  
16.07.-23.07.2024 469 499  
23.07-30.07.2024 469 499  
30.07-06.08.2024 469 499  
06.08.-13.08.2024 469 499  
13.08-20.08.2024 469 499  
20.08-27.08.2024 429 469  
27.08.-03.09.2024 369 399  
03.09.-10.09.2024 299 319  
10.09.-17.09.2024 229 249 ПРОМО
17.09.-24.09.2024 169 199 ПРОМО
Цените се дадени за наем на студио 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети)
освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Климата е со доплата 10 Еур/ден.
Студио SV – поглед на море. Студио GV – поглед двор
Автобуски превоз 55Еур возрасни Битола и Прилеп.
Доплата за превоз 10 Еур: Струга,Oхрид, Ресен, Скопје, Велес, Дреново, Прилеп.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст – 10 Евра од редовната цена.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.
Туристичката такса се плаќа на лице место.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.
7 ноќи
  • Тргнување
    28.05.2024
  • Враќање
    24.09.2024
1

TOUR LOCATION

НАПИШИ КОМЕНТАР

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

error: Content is protected !!